Informujemy, że nasza strona może wykorzystywać pliki cookie (tzw. ciasteczka) do identyfikacji sesji użytkownika. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności. Rozumiem

OKSiR

Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1355841864_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364119114_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364118478_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364122893_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364120992_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364121766_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1361293142_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1443621107_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364123043_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1365414612_.jpg

Before CSW Reggae Festiwal

Before CSW Reggae Festiwal
05.08.2017, godz.12.00-3.00
Bilety dostępne w Punkcie Informacji OKSIR od 20 lipca


5 sierpnia Świecie zamieni się w małą stolicę najradośniejszej muzyki świata oraz krainy uśmiechu.
Od godziny 12:00 przez dwie godziny „Mały Blankusz” przekształci się w jedną z jamajskich dzielnic, gdzie będzie można się zatopić w dźwięki ska, dub, roots reggae, ragga oraz dancehall.
Wierząc, że Jah będzie dla nas tego dnia łaskawy i zapewni nam pełnie słonecznej kąpieli, od godziny 15:00 do 17:00 zajmiemy małą scenę w Decznie, gdzie mamy nadzieję zawiąże się reggae kolektyw.  
18:00 Park przy Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji przeobrazimy w Syjon gdzie pozytywnych emocji oraz dobrego nastroju strzec będzie zespół Myasta.
Kumulacja Irie nastąpi w Kameralnej Przestrzeni Widowiskowej, gdzie od godziny 21:00 na scenie pojawią się dwie bandy reprezentujące polską scenę reggae TaLLib oraz Junior Stress.

Program
12:00 - 14:00 Mały Blankusz – jamajskie klimaty zapewni CZESTER (bezpłatne)
15:00 - 17:00 Deczno – Wujek Marek (strefa chill-out) (bezpłatne)
18:00 - 20:00 Parking/ Park przy OKSiR – Myasta (koncert), Wujek Marek, (DJ set) (bezpłatne)
21:00 –23:00 Kameralna Przestrzeń Widowiskowa - TaLLib i Junior Stress na jednej scenie – bilety 20 zł
23:00- ???? Cafe Kultura – after party, CZESTER / Moosak (bezpłatne)
 
 

Junior Stress wychowany został w domu pełnym muzyki - jego rodzice i najbliższa rodzina to założyciele najstarszego polskiego reggae sound systemu Love Sen-C Music. Młody Stress po mikrofon sięgnął już w podstawówce, nagrywając z kolegami z osiedla LSM do hip hopowych podkładów z kaset ojca. Niewiele później do hip hopu dołączyło reggae i raggamuffin. Pod skrzydłami krewnych i znajomych w sound systemie nabierał wiedzy o muzyce i swobody na scenie. Po kilku latach wyjazdów z Love Sen-C Music powstał pierwszy niezależny projekt Juniora Stressa, czyli Geto Blasta. Lubeski skład młodych muzyków pod wodzą Witka i patronatem Natty B koncertuje już od 2003 roku, ale jak dotychczas jedyną ich oficjalną produkcją jest wydany przez Siła-Z-Pokoju Version Records 12" winylowy singiel który ukazał się w 2008 roku.W tym samym roku, ale parę miesięcy później, nakładem Karrot Kommando ukazała się solowa płyta Stressa nazwana, jakżeby inaczej, "L.S.M.". Równolegle powstaje Sun El Riddim Band, zespół z którym Junior zaczyna grać swój koncertowy repertuar. Muzycy koncertujący znani wcześniej m.in. z grupy Bakshish oraz chórzystki które potem pojawiły się w składzie wzmocniły i tak już mocny show Juniora Stressa. Równoległym projektem Juniora Stressa jest Dancehall Masak - rah. Tu znany jest jako Jurek Dress i razem z 27Pablo i ich selektorem Drajwą propagują muzykę dancehall na swoich cotygodniowych imprezach w Warszawie i na wyjazdowych występach tam, gdzie znajdą się ludzie na tyle nierozsądni by ich zaprosić do siebie. Junior Stress od początku doceniany jest zarówno przez ludzi ze sceny reggae i hip hop, co pokazuje lista artystów i producentów z którymi współpracował, są to między innymi Eastwest Rockers, Marika, Grubson, usłyszeć go można też na ostatniej płycie Hemp Gru.

TaLLib

Tomasz „TaLLib” Słota urodził się w 1986 roku w Lublinie. Muzykę wyniósł z rodzinnego domu. TaLLib od 8 lat pisze utwory w stylu reggae i dancehall. Wyjątkowa barwa głosu i ciekawe teksty sprawiły, że o lubelskim wokaliście szybko zrobiło się głośno. W ciągu ostatnich kilku lat zagrał ponad 200 koncertów w całej Polsce. Twórczość TaLLiba docenili internauci – utwory zamieszczone w serwisie YouTube zanotowały dotąd ponad 6 milionów wyświetleń. W sierpniu 2012 TaLLib rozpoczął współpracę z wytwórnią My-Music. Owocem tej współpracy jest wydanie pierwszego singla „Moja Lady”. Utwór zapowiada debiutancki album artysty pt. ”Prosto z Serca”. Teledysk do utworu „Moja Lady” zrealizowała agencja fametone oraz ekipa filmowa Sensi&. Artysta w lutym 2012 roku wyrusza w trasę koncertową razem z wokalistą Sztoss'em i zespołem muzyków D'Roots Brothers. Niewątpliwym sukcesem grupy było otrzymanie zaproszenia do Rotterdamu (Holandia) do programu MTV A-Cut dla MTV Europe Channel, gdzie grupa nagrała utwór i wywiad, który ukazał się na antenie MTV Europe (125 milionów odbiorców w Europie). Wokalista swobodnie łączy różne gatunki muzyczne. Na repertuar TaLLiba składają się zarówno imprezowe utwory, jak i romantyczne ballady. Wyjątkowy głos i szczere teksty są spoiwem łączącym te dwa odległe, muzyczne światy. Mimo dobrej znajomości języka angielskiego i doświadczenia w śpiewaniu piosenek obcojęzycznych, TaLLib tworzy muzykę tylko w ojczystym języku. – „Kiedy piszę utwór po polsku mogę dokładniej wyrazić to, co czuję” – mówi lubelski artysta. W 2013 roku czytelnicy oraz redaktorzy magazynu muzycznego Free Colours nagrodzili LP "Prosto z Serca" TaLLiba nagrodą "Debiut Roku 2012" TaLLib aktualnie gra koncerty z D'Roots Brothers na najwiekszych festiwalach Reggae w całej Polsce oraz rozpoczął prace nad swoim drugim solowym albumem.

 

"Połączyliśmy siły muzyczne dwóch miast i doszło do eksplozji dźwięku". Zespół powstał w 2015 roku z inicjatywy Michała Kowalskiego i Mariusza Mitury. Skład w tej chwili to osiem osób z Chełmna i Bydgoszczy.Muza którą gramy to wypadkowa gustu muzycznego każdego z nas.Zespół łączy pozytywną wibrację reggae z takimi stylami jak dancehall,rap,ska. Każdy z muzyków tworzących Myasta za sobą doświadczenia w różnych formacjach związanych mniej lub bardziej z muzyka reggae. W repertuarze zespołu można znaleźć pulsujące rytmy i teksty o tematyce miłosnej jak i żywe skoczne brzmienia, które rozbujają każdego mówiące o radość życia i jego trudach.
 

 

Wujek Marek - pochodzący z Chełmna organizator imprez reggae i hip- hop. Od 2012 koncertuje z Riddim Brothers, gdzie pełni rolę rozbujanego selecty. Poszukiwacz perełek w polskiej muzyce. Na imprezach wyrzuca z głośników to co najlepsze w reggae, dancehall, roots i raggamuffin. Na swoim koncie ma występy z Jamal, Indios Bravos, NDK, Pablopavo, Ras Luta, Reggaenerator, Małpa, Earl Jacob, Tallib, Rastamaniek, Feel Like Jumping, SieBujajTu, Dj War, Ms. Dynamite. Głównie gram w sound systemie Riddim Brothers razem Majkim i Strunaman'em. Riddim Brothers to grupa młodych artystów z regionu, coraz odważniej stawiająca kroki na polskiej scenie muzycznej. Ich muzyka jest mocno związana z reggae jednak jak sami mówią starają się nie ograniczać na co dzień do jednego gatunku, jakim jest reggae, ale łączyć z nim rap, ska, dub czy dancehall. Jeśli zaś chodzi o inspiracje liryczne, to każdy odnajduje je po prostu w sobie. Są to takie wartości, jak życie, istnienie, miłość, pokój między ludźmi czy choćby piękno otaczającego nas świata.

 

CZESTER - czyli właściwie Adrian Pawłowski, DJ ze Świecia, organizator imprez. Przygodę z muzyką zaczął wcześnie, za młodu - brał udział w konkursach wokalnych, lecz mutacja głosu brutalnie przerwała jego karierę. Łapał się również za wiele instrumentów, otarł się o Publiczną Szkołę Muzyczną w Chełmnie oraz Orkiestrę Dętą w Świeciu, gdzie grał na klarnecie. Później zaczęła się przygoda z pianinem, następnie jako samouk pogrywał na perkusji i gitarze. Przygoda z mieszaniem muzyki zaczęła się już w latach szkolnych ok 2003 roku, kiedy to grywał na dyskotekach szkolnych, później zaczęły się imprezy okolicznościowe, grywanie w klubach itd. Tak to trwa do dnia dzisiejszego...gust muzyczny kształtował się przez całe jego życie, przez co jest elastycznym artystą. W chwili obecnej klimaty, w których czuje się najlepiej to: Mash-Up, Elektro, Deep House, R&B, Chillout, Minimal, Trap, Dubstep i pochodne tych gatunków. Choć są to jego klimaty to nie chce się ograniczać, cały czas szuka nowych, świeżych brzmień i lubi eksperymentować. W niedalekiej przyszłości chce zająć się również produkcją muzyczną. W jego dorobku są również 3 imprezy autorskie oraz kilka innych, które współtworzył. Współwłaściciel firmy nagłośnieniowej Sound-Project.