Informujemy, że nasza strona może wykorzystywać pliki cookie (tzw. ciasteczka) do identyfikacji sesji użytkownika. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności. Rozumiem

OKSiR

Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1355841864_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364119114_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364118478_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364122893_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364120992_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364121766_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1361293142_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1443621107_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364123043_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1365414612_.jpg

Festiwal Kobiet

Festiwal Kobiet (18+)
9-11 marca 2018, OKSIR w Świeciu
wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy

Organizator: Pracownia Rozwoju Wyspa Skarbów"


WARSZTATY


piątek

16:00-20:00, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
Ogród duszy / Anna Tomasik

Zajęcia ze słuchania swojego ciała, skaning ciała, trening uważności. Zajęcia połączone z warsztatem, czyli ćwiczeniami, które wprowadzają nowe umiejętności postrzegania i akceptowania siebie.

Anna Tomasik - artystka, arteterapeutka, propagatorka kultury i sztuki. Ukończyła Akademię Jana Długosza w Częstochowie na kierunku grafika warsztatowa. Jest również dyplomantką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, kierunku muzealnictwo. Ukończyła także Arteterapię na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi oraz ELLC American Language w Nowym Jorku. Organizatorka wielu wystaw z zakresu sztuk wizualnych, wydarzeń muzycznych, animatorka warsztatów plastycznych i arteterapeutycznych, autorka wielu projektów, takich jak PAPIERNIA - Akademia Papierowych Możliwości", ORANŻADA jest kobietą", Babie Lato".

sobota

10:00-14:00, Pracownia Rozwoju „Wyspa Skarbów”
Okiełznać stres / Magdalena Kutowska

Stresu nie da się unikać, ale można nad nim przejąć kontrolę. Na zajęciach uczestnicy poznają sposoby konstruktywnego radzenia sobie ze stresem poprzez metody relaksacji, wizualizacji i pozytywnego myślenia.

Magdalena Kutowska - ukończyła psychologię na UKW w Bydgoszczy, kurs podstawowy psychoterapii systemowej oraz liczne szkolenia z zakresu diagnozy i terapii dzieci i młodzieży. Od 2006 roku pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu, pracowała też w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu oraz Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. W latach 2006–2014 prowadziła szkolenia dla dorosłych z zakresu rozwijania kompetencji miękkich, m.in. komunikacji, radzenia sobie ze stresem, samopoznania, zarządzania czasem.

12:00-15:00, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
Taniec Yoni / Danuta Milewska

Taniec intuicyjny z elementami innych praktyk kontaktu i pracy z ciałem, płynący z serca, by uhonorować własne ciało i to, jak się z nim czujemy. Oprócz uwalniającego tańca i swobodnego ruchu, zawiera takie elementy jak: chillout yoga, wizualizacje, improwizacje butoh, medytacje tantryczne, ceremonia czekoladowa oraz inne rytuały prywatne.

Danuta Milewska - autorka i artystka zainteresowana relacjami pomiędzy tańcem, tekstem, fotografią, dźwiękiem i terapiami ekspresyjnymi. Prowadzi autorskie kursy pracy z ciałem, pisaniem i głosem: Taniec Yoni, Pisanie z brzucha, aby to, co zapisane w ciele, otwierało każdej kobiecie jej osobistą księgę. Absolwentka m.in. Movimento (ruch relaksacyjny, praca z metaforą w ruchu) Taniec Kreatywny i Terapia Tańcem. Autorka i współautorka dwóch spektakli teatralnych oraz wielu reportaży, scenariuszy, poezji i streamingów tekstowych. W 2014 roku nagrała płytę Sonoformy (Wet Music Records), która stała się integralną częścią wystawy Zapisane w ciele oraz performensu Ciałoczytanie. 

16:30-18:00, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
Koncert na misach i gongach tybetańskich / Katarzyna Biernat

Zajecia z pracy z dźwiękiem o leczniczych właściwościach. Dźwięk wnika w ciało powodując wibrację i ruch komórek; każda komórka jest masowana i zostaje przywrócona odpowiednia częstotliwość komórkowa. Wibracja ta dodaje energii komórkom zdrowym, a komórki które uległy mutacji są niszczone. Dźwięki z mis tybetańskich wnikają w ciało powodując osiągnięcie stanu wewnętrznego spokoju, wzrost pewności siebie i powrót do zdrowia.

Katarzyna Biernat - pasjonatka terapii naturalnych, absolwentka Studium Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu, w 2016 ukończyła kurs gry na gongach w Szczecinie oraz I stopień masażu dźwiękiem mis tybetańskich.

niedziela

12:00-14:00, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
Kobieta sukcesu - sposoby na budowanie relacji i własnego wizerunku nie tylko w biznesie / Sylwia Jarmołkiewicz

Sylwia Jarmołkiewicz - dziennikarka, producentka programów telewizyjnych. Od 2003 roku współwłaścicielka firmy MMS Studio. Autorka programów regionalnych. Specjalista PR. Zainteresowania: moda, medycyna estetyczna, dobre kino. Prywatnie szczęśliwa żona i matka.


15:00-18:00, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
Supermoce – kosmetyki z natury, ceremonia dla kobiet / Emilia Wysocka-Stankiewicz, Danuta Milewska

Która z nas nie marzy o własnej lini kosmetyków? Na niedzielnych zajęciach będzie ku temu okazja. Stworzymy własny, naturalny kosmetyk, który będzie bazą do dalszej części zajęć, czyli wizualizacji oraz gimnastyki zmysłów. Po tych warsztatach z całą pewnością, codzienne rytuały związane z pielęgnacją ciała ulegną zmianie.

Emilia Wysocka-Stankiewicz - z wykształcenia biolog, kosmetolog, pedagog. Z zamiłowania- zielarka. Od kilku lat pasjonuje się zielarstwem i kosmetyką naturalną. Podczas swoich warsztatów z pasją przekazuje wiedzę i umiejętności z zakresu kosmetycznego i leczniczego zastosowania roślin oraz magicznej mocy ziół.

 

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

8 marca, godz. 19:00, kino „WRZOS”, bilety 12/14 zł
Kino na Dzień Kobiet - „Kobieta sukcesu” - więcej

11 marca, godz. 19:00, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa, wstęp wolny
„O Kobietach”- spotkanie literacko-artystyczne
Magdalena Otulak, Tomasz Jarmołkiewicz, Natalia Rezmer-Mrówczyńska

Kobiety, które kochają, czują, tęsknią – to stale aktualny motyw tekstów literatury. To też temat niezwykle obszerny, którego nie sposób zamknąć w ramach krótkiego spotkania, ale na pewno można zaprezentować – za pomocą korespondencji wszystkich sztuk.

Proponujemy Paniom niezwykłe spotkanie, podczas którego mówić będziemy o kobietach w sposób twórczy, naukowy oraz artystyczny. Zapraszamy na premierowe odczytanie niezwykłego tomu wierszy poświęconych tematyce kobiecej i prezentujących różne sylwetki pań, mniej lub bardziej znanych z literatury. Proponujemy też literaturoznawcze uzupełnienie poetyckiej refleksji o kobietach, a wszystko to przy delikatnym, nastrojowym akompaniamencie gitary.


Zapisy na warsztaty przyjmujemy w Punkcie Informacji OKSiR od poniedziałku do piątku w godz. 9:30-16:30 (tel. 52 562 73 71). Ilość miejsc ograniczona!