OKSiR - XX Międzynarodowe Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży w Toruniu
Informujemy, że nasza strona może wykorzystywać pliki cookie (tzw. ciasteczka) do identyfikacji sesji użytkownika. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności. Rozumiem

OKSiR

Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1355841864_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364119114_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364118478_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364122893_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364120992_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364121766_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1361293142_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1443621107_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364123043_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1365414612_.jpg

XX Międzynarodowe Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży w Toruniu

24.10.2016

Sukces działającej przy Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu Otwartej Strefy Twórczej na XX Międzynarodowym Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży w Toruniu.

Kierowana przez Łukasza Lewandowskiego Otwarta Strefa Twórcza w Grucznie otrzymała Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla instytucji za kolekcję prac, a nagrody indywidualne Biennale otrzymali: Tomasz Dzbanuszek, Anna Maria Putkowska oraz Katarzyna Raguza.

Spośród nadesłanych z całego świata prac międzynarodowe jury na wystawę pokonkursową wybrało także grafiki: Patryka Kluczyńskiego, Oliwii Ledzińskiej, Heleny Nawrockiej, Antoniego Nawrockiego i Zofii Leokadii Pieróg.


zdjęcie z wystawyNa tle zestawu prac nagrodzonego przez Marszałka Województwa. Fot. Aleksander Paskal

zdjęcie z wystawy      Antoni Nawrocki - jeden z autorów wystawionych prac na scenie ze sztukmistrzem. Fot. Aleksander Paskal

wręcznie nagród
Wręczenie nagrody i dyplomu Łukaszowi Lewandowskiemu. Fot. Aleksander Paskal

Grafika nie należy do najłatwiejszych dziedzin sztuki. Oprócz plastycznej wrażliwości i sprawności manualnej wymaga także znajomości warsztatu, technicznej dyscypliny, większego skupienia i cierpliwości. Predyspozycjami tymi mogą niewątpliwie pochwalić się autorzy prac nadesłanych na Międzynarodowe Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży organizowane przez toruńską Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka.

Z 9616 prac nadesłanych z 40 krajów, na wystawę jury zakwalifikowało 848 prac z 31 państw przyznając 40 nagród i 40 wyróżnień indywidualnych oraz trzy nagrody za interesujące kolekcje prac dla placówek. Tym mocniej cieszy nas sukces podopiecznych OST w Grucznie.

Wystawę można oglądać w Toruniu w terminach:

Rynek Nowomiejski 17: od 20 października do 5 grudnia
ul. Kościuszki 41/47 (Filia Galerii): od 20 października do 29 listopada

O naszych laureatach:

zdjęcie Anna Maria Putkowska

Anna Maria Putkowska
, lat 17 - uczęszcza na zajęcia od 5 lat. Konsekwentna i ambitna, poszukująca własnych rozwiązań formalnych i nie tylko.

 

zdjęcie Katarzyna Raguza


Katarzyna Raguza
, lat 12 - pracowita. W pracowni pojawia się nieregularnie, ale czas który tam spędza, jest wykorzystywany bardzo efektywnie.

 

 zdjęcie Tomasz Szymon Dzbanuszek
Tomasz Szymon Dzbanuszek
, lat 17 - uczęszcza na zajęcia od 5 lat. Obecnie uczeń liceum plastycznego w Bydgoszczy. Mimo pobytu w internacie stara się udzielać w pracowni choćby kilka godzin w tygodniu. Pracowity i konsekwentny.

zdjęcie Oliwia Ledzińska
Oliwia Ledzińska
, lat 19 - obecnie studentka UAP na Wydziale Wzornictwa. Pracowita i ambitna. Głodna wiedzy.

 

 

 

 

 

 zdjęcie Patryk Kluczyński
Patryk Kluczyński
, lat 19 - towarzyski człowiek udzielający się w życiu pracowni wykonując prace plastyczne oraz na rozmaite inne sposoby.
zdjęcie Zofia Leokadia Pieróg
Zofia Leokadia Pieróg
, lat 14 - wychowanka od 7 lat, konsekwentna i pracowita, odporna na krytykę, otwarta na nowe rozwiązania. Uczennica Gimnazjum Akademickiego w Toruniu.

 

zdjęcie Helena Nawrocka
Helena Nawrocka
, lat 11 - ambitna i sympatyczna, a przy tym wrażliwa. Potrafi wykonać zadanie mimo swoich oporów i ważniejszych spraw bieżących.

 

zdjęcie Antoni Nawrocki
Antoni Nawrocki
, lat 11 - ciągle poszukujący własnych zainteresowań próbujący rozmaitych ścieżek. Plastycznej już spróbował i trafił na wystawę.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z imprezy Telewizji Toruń.

 

Galeria

Brak zdjęcia Brak zdjęcia Brak zdjęcia Brak zdjęcia Brak zdjęcia Brak zdjęcia Brak zdjęcia Brak zdjęcia