OKSiR - 34. Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych
Informujemy, że nasza strona może wykorzystywać pliki cookie (tzw. ciasteczka) do identyfikacji sesji użytkownika. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności. Rozumiem

OKSiR

Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1355841864_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364119114_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364118478_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364122893_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364120992_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364121766_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1361293142_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1443621107_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364123043_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1365414612_.jpg

34. Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych

13.06.2018

34. Międzynarodowy Festival Orkiestr Dętych
22 - 24 czerwca 2018
Ukraina, Bułgaria, Węgry, Grecja, Białoruś, Gostyń, Lubawa, Świecie

 

Fotorelacja z 34. MFOD w Świeciu dostępna na FanPage'u festiwalu:

Galeria dostępna również na stronie: http://mfod34.saldat.pl  

 

PROGRAM 34. Międzynardowego Festiwalu Orkiestr Dętych w Świeciu

Piątek, 22.06.2018

godz. 21:00 – Parada orkiestr ulicami miasta do amfiteatru
trasa przemarszu: wymarsz parking Wyszyńskiego, Wyszyńskiego, Żwirki i Wigury, Gałczyńskiego, Słowackiego, amfiteatr

godz. 22:00 – SHOW ORKIESTR z muzykami REBEL BABEL

godz. 24:00 – zakończenie


Sobota, 23.06.2018

godz. 11:00 – 13:00 – koncert orkiestr przy Małym Blankuszu i Dużym Rynku

godz. 19:00 – parada orkiestr ulicami miasta do amfiteatru
trasa przemarszu:wymarsz parking Wyszyńskiego, Wyszyńskiego, Żwirki i Wigury, Gałczyńskiego, Słowackiego, amfiteatr

godz. 20:00 NOCNE SHOW - amfiteatr WYBORY MISS I MISTERA FESTIWALU

Niedziela, 24.06.2018

godz.14:30 - Koncert Galowy – amfiteatr

---------


Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Miasta Pińsk 
Białoruś

Orkiestra powstała w 1997 roku. Repertuar orkiestry zawiera ponad sto utworów w rozmaitych stylach: marsz, klasyka, jazz. Dzisiaj w zespole włącznie z wokalistami pracują nie tylko profesjonalni muzycy ale i amatorzy. Orkiestra Dęta bierze aktywny udział we wszystkich kulturalno - masowych imprezach. Na festiwalach muzyki dętej orkiestra demonstruje wysoki poziom. Orkiestra była najlepsza podczas święta muzyki dętej „Fanfara 2005”, w 2006 roku była Laureatem „Fanfara 2006” i Laureatem XIII Międzynarodowego festiwalu w Rowno (Ukraina) „Surmy- 2006”. Orkiestra brała udział w I festiwalu ludowej twórczości „Białoruś, pieśń moja”.
DYRYGENT: Michał Agiewicz
CHOREOGRAF: Wera Timofieewa.


Representative Municipal Youth Brass Band with Majorettes the Town of Troyan  Bułgaria
Orkiestra została założona w 1980 roku. Młodzieżowa orkiestra dęta z mażoretkami bierze udział w uroczystych, krajowych, religijnych i miejskich uroczystościach. Odwiedzają festiwale, konkursy oraz otrzymują zaproszenia na koncerty w całym kraju. Zespół i mażoretki od wielu lat angażują się w różnorodne przedsięwzięcia, w tym recitale w salach koncertowych, festyny, udział we wspólnych koncertach i pokazach, koncerty zespołów masowych, marsze i procesje, imprezy sportowe i festyny ​​ludowe. Bułgarska orkiestra w swoim repertuarze posiada utwory klasyczne, utwory bułgarskich kompozytorów, nowoczesne utwory autorów zagranicznych i bułgarskich, muzykę ludową i popularną, aranżacje muzyki folkowej i własne aranżacje popularnych przebojów.
DYRYGENT: Marin Tsochev
CHOREOGRAF: Eleonora Petkovska
KAPELMISTRZ: Stanisław Moynov

Orkiestra Dęta miasta Larisa
Grecja
Orkiestra Dęta miasta Larisa powstała w roku 1950 z inicjatywy kapelmistrza Georgisa Kamilieri i miała za  cel uczestniczyć we wszelkich imprezach - państwowych i religijnych - miasta pod patronatem Urzędu miasta. Po kilku latach orkiestra została włączona do Szkoły Muzycznej Urzędu Miasta i uczniowie szkoły mieli praktykę w orkiestrze ( instrumenty dęte). W roku 1987 orkiestra dowodził p. Georgios Minas (absolwent  Szkoły Muzycznej i wykładowca). Orkiestra zmieniła tez swój profil, stała się cząstką życia kulturalnego miasta, repertuar wzbogacił się nowym programem, daje koncerty w mieście i całej Grecji. Połowa orkiestry to muzycy zawodowi, nauczyciele i wykładowcy w Szkole Muzycznej. Uczestniczyli tez w wielu festiwalach w kraju i za granicą ,m.in. Malta , Włochy , Cypr, wielokrotnie w Polsce ( Rybnik - czterokrotnie bo to miasto partnerskie z nami, Kraków, Mszana D. ), na Węgrzech, w Czechach, Słowacji, Niemczech oraz w  Eurodisney w Paryżu.

Fanfares of Lviv  
Ukraina
Laureat wielu międzynarodowych festiwali i konkursów we Włoszech, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Polsce, na Sycylii, Białorusi oraz Ukrainie.
DYRYGENT: Andriyan Leskiv
CHOREOGRAF: Vira Leshtyshyn

Wind Band of Demecser „Citrom Band"
Węgry
Orkiestra powstała w 2007 roku, w skład zespołu wchodzi młodzież oraz osoby dorosłe. Wind Band of Demecser „Citrom Band" stał się decydującym zespołem wschodnich Węgier, zespół jest aktywnym uczestnikiem wydarzeń w regionie. Są stałymi gośćmi festiwali, uroczystości, świąt państwowych oraz marszy. Zespół jest członkiem National Wind Band Association, biorąc udział we współpracy i edukacji muzycznej. W ciągu tej dekady odbyło się kilka występów i konkursów, także za granicą. Zespół wziął udział w wielu festiwalach m.in. we Włoszech, Niemczech, Austrii, Rumunii, Grecji i na Ukrainie
DYRYGENT: Kasellák Zsolt
KAPELMISTRZ: Kiss Gyula Tibor
CHOREOGRAF: Balogh-Tóth Zita


Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Gostyń 
Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Gostyń powstała w 1928 roku, a jej założycielem i pierwszym Kapelmistrzem był Kazimierz Mayer. Przez 90 lat działalności godnie wpisała się w historię kulturalną Gostynia. Muzycy uczestniczą we wszystkich uroczystościach państwowych i lokalnych. Koncerty plenerowe, a w szczególności Koncert Noworoczny, przyciągają sporą ilość słuchaczy. Orkiestra prezentuje się także w licznych przeglądach i festiwalach, gdzie godnie reprezentuje nasz region.
Przez orkiestrę przewinęła się ogromna rzesza muzyków. Ciągle przybywają nowi, chcący pobierać naukę, młodzi adepci muzyki. Orkiestra udostępnia instrumenty oraz oferuje bezpłatną naukę gry.
KAPELMISTRZ: Piotr Kaczor
PREZES STOWARZYSZENIA: Krzysztof Dudkiewicz

Stowarzyszenie Miejska Orkiestra Dęta w Lubawie
Lubawska orkiestra dęta powstała 1 lutego 2000 roku. Zespół każdego roku bierze udział w festiwalach i przeglądach w kraju  i za granicą. Do najważniejszych osiągniąć należą: 2 i 3 nagroda na Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Lidzbarku Warmińskim w 2007 i 2009 roku. 3 miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Rowach w 2013 roku. Udział w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Bad Malente w Niemczech w roku 2014, i wiele innych. W 2016 roku orkiestra organizowała Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych w Lubawie gdzie została odznaczona 2 nagrodą.
KAPELMISTRZ/TAMBÓRMJAOR: Mateusz Raczyński

 

Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Świecie
Orkiestra Dęta "Celuloza Świecie" została założona w 1973 r. i po kilku zaledwie miesiącach czynnie włączyła się w życie muzyczne miasta i regionu. Od tego czasu żadna uroczystość państwowa, kościelna czy okolicznościowa nie odbywa się bez jej udziału.  W 1983 roku pojawiły się w orkiestrze tańczące dziewczęta (majorettes i buławki). Ich młodość, wdzięk i gracja w oprawie pięknych strojów, znacznie zwiększyły i tak już liczne grono sympatyków orkiestry. Od tego momentu jej występy stały się przyjemnością nie tylko dla ucha, ale i dla oka. Grupy taneczne, oprócz układów ulicznych i wspólnej z orkiestrą musztry paradnej, prezentują tańce prawie z całego świata - najczęściej oczywiście polskie tańce ludowe. Wzbogacany systematycznie repertuar, wybór utworów ambitnych, a równocześnie ciekawych muzycznie i choreograficznie, zaowocowały licznymi zaproszeniami zagranicznymi. Zespół praktycznie objechał całą Europę (od Finlandii po Sycylię, od Hiszpanii po Węgry). Szczególnie zaszczytną i wzruszającą uroczystością byłą prywatna audiencja w Watykanie i błogosławieństwo udzielone Orkiestrze przez Ojca Świętego Jana Pawła II.
DYRYGENT: Zbigniew Jodłowski
CHOREOGRAF: Monika Tom

REBEL BABEL
Międzynarodowa, wielojęzykowa orkiestra orkiestr dętych - wkrótce być może największy zespół świata. To platforma spotkań muzyków, tekściarzy i kompozytorów z różnych regionów Europy. Celem projektu jest kreowanie dialogu, łączenie kultur i stylistyk, zawodowców i amatorów, przaśności i futuryzmu. W Świeciu wspólnie z orkiestrami wystąpi L.U.C, BISZ oraz BOVSKA.

BISZ
Raper i poeta reprezentujący Bydgoszcz. Równolegle nagrywa solowo oraz jako członek zespołu B.O.K (BiszOerKay & Dj Paulo). Od początku swojej twórczości doceniany za przemyślane teksty, dobór tematów, zabawy słowem oraz flow. Każda płyta Bisza jest inna zarówno w formie jak i treści, muzyka jest dla niego przestrzenią poszukiwań nowych sposobów na wyrażanie siebie oraz kondycji współczesnych młodych ludzi.

L.U.C
Producent muzyczny, wokalista, kompozytor, autor tekstów oraz reżyser wideoklipów i koncertów nagrodzony m.in. Paszportem Polityki, Mateuszem Trójki, Wrocławską Nagrodą Muzyczną, nagrodą Ale Sztuka i dwukrotnie Yachem, okrzyknięty przez dziennikarzy Artystą XXI wieku.

BOVSKA
Polska ilustratorka, wokalistka, autorka tekstów i piosenek. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.  Artystka ma za sobą występy na najważniejszych festiwalach w kraju: Open'er, Orange Warsaw Festival, Slot Art Festiwal, Kraków Live Festival czy Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu.