OKSiR - CSW Reggae Festiwal
Informujemy, że nasza strona może wykorzystywać pliki cookie (tzw. ciasteczka) do identyfikacji sesji użytkownika. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności. Rozumiem

OKSiR

Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1355841864_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364119114_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364118478_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364122893_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364120992_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364121766_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1361293142_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1443621107_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364123043_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1365414612_.jpg

CSW Reggae Festiwal

03.08.2018

CSW REGGAE FESTIWAL
24-25 sierpnia 2018, Świecie

CSW Reggae Festiwal coraz bliżej! Zapraszamy na dwa wieczory wypełnione najradośniejszą muzyką świata. Myasta, Etna Kontrabande, Mesajah zawładną sceną Amfiteatru w Świeciu. Koncerty poprowadzi TaLLib, a podczas afterparty w Klubokawiarni Kultura towarzyszyć mu będzie CZESTER.

PROGRAM

24 sierpnia 2018

 • 21:00, park przy OKSiR w Świeciu, wstęp wolny
  Kino letnie - Marley”

 • 23:00 - 2:00, Klubokawiarnia Kultura (ul. Wojska Polskiego 139), wstęp wolny
  Jamajka w Klubokawiarni - imprezę w klimacie reggae rozkręci CZESTER

25 sierpnia 2018

 • 19:00, Amfiteatr w Świeciu (ul. Sienkiewicza 6), bilety w cenie 30 zł, w dniu koncertu 40 zł
  Myasta
  Etna Kontrabande
  Mesajah

 • ok 23:00, Klubokawiarnia Kultura, wstęp wolny
  Afterparty – TaLLib & CZESTER

Bilety do nabycia w Punkcie Informacji OKSiR, kasie Kina Wrzos (od 8 sierpnia) oraz na www.biletyna.pl 

Bezpłatny wstęp na festiwal przysługuje:
1. Dzieciom do ukończenia 12. roku życia (dzieci w wieku szkolnym wejście po okazaniu legitymacji)
2. Osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

„Karta Dużej Rodziny” wydana w Świeciu upoważnia do zakupu biletów ze zniżką 20% od ceny właściwej. Można ją wykorzystać TYLKO RAZ (zakup biletów w Punkcie Informacji OKSiR).

Osoby obecne na festiwalu są zobowiązane do przestrzegania zasad zawartych w Regulaminie CSW Reggae Festiwal - pobierz

Organizator: Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu
Koordynator i inicjator festiwalu: Adrian Pawłowski
Sponsorzy i Partnerzy: Schumacher Packaging Zakład Bydgoszcz Sp. z o.o. , Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Bud-Pap Małek i Spółka sp.j., Agencja Reklamowa Panasee Błażej Panas, Radbox Radosław Podgórski, mmila Milena Gołąb, B&K OKNA s.c. Bartłomiej Kuzimski, Łukasz Grzesiak, Sound-Project, Paweł Paczkowski, Jacek Pociot

---------------

Mesajah - wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor. Członek zespołu Natural Dread Killaz, z którym wydał dwa albumy studyjne: "Naturalnie" w 2005 roku oraz "Ile lat" w 2010. W 2008 roku zdecydował się na rozpoczęcie solowej kariery, wydając swój pierwszy album „Ludzie Prości”. Płyta zaskakiwała autorskimi interpretacjami reggae, dancehallu, dubu i hip-hopu. Album odniósł sukces, był sporym wydarzeniem na polskiej scenie reggae i cieszył się dużym zainteresowaniem mediów. Promował go utwór „Każdego dnia”, który do dziś pozostaje wielkim przebojem znanym nie tylko fanom gatunku reggae. W lutym 2012 roku Mesajah wydał drugi solowy album pod tytułem „Jestem Stąd”. Zarówno tytuł krążka, jak i cała jego tematyka nawiązują do problemu dyskryminacji ludzi o odmiennym kolorze skóry. Autor nawołuje do tolerancji i równości, niezależnie od pochodzenia, wyznania czy poglądów. Krążek promują teledyski do utworów „Do rana”, „Ogień”, nagranego wspólnie z Kamilem Bednarkiem „Szukając Szczęścia”, a także rap one shot do utworu „Wiadomość”. Trochę ponad rok później, bo w czerwcu 2013, premierę miał trzeci krążek pt. „Brudna Prawda”. Album zawierający utwory takie jak „Ten kraj”, „Beautiful Morning” czy hit „Lepsza Połowa” ugruntował pozycję Mesajah na rodzimym rynku muzycznym. W 2016 roku przyszedł czas na kolejny, czwarty już album „Powrót do korzeni”. Promocję krążka zapoczątkował singiel „Wolne”, z którym Mesajah niespodziewanie wygrał konkurs Premier na 53. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu – zdobywając, głosami publiczności, opolską „Karolinkę”.

„Powrót do korzeni” został doceniony także przez branżę muzyczną – album otrzymał nominację do Fryderyków 2017 w kategorii „Album roku muzyka korzeni”. Mesajah jest autorem zupełnie nowej jakości na polskiej scenie muzycznej. Energia towarzysząca jego występom jest tak niesamowita, że publiczność na koncertach bawi się aż do ostatniego dźwięku. Te zdolności, niepowtarzalna barwa głowu i wielka przebojowość zapewniły mu możliwość występów na najważniejszych imprezach muzycznych. Występował między innymi podczas takich festiwali jak One Love Sound Fest , Ostróda Reggae Festival, Regałowisko, Reggaeland i wielu innych. Otwierał koncerty dla takich artystów, jak: Gentleman, Shaggy, Sizzla, Junior Kelly, Stephen Marley, Wu Tang Clan, Anthony B czy Alborosie.

--------

Etna Kontrabande – niezwykle energetyczny, typowo koncertowy zespół grający muzykę modern reggae. W 2016 roku  znalazł się w  finałowej piątce konkursu World Reggae Contest. W ciągu 19 lat działalności grupa wydała 4 albumy ,a w grudniu 2017  roku  ukazał się nowy singiel pt „Ogień płonie”, który aktualnie promowany jest przez stacje radiowe. Utwór został nominowany w kategorii  „Piosenka Roku”  w plebiscycie słuchaczy audycji Strefa Dread  w Radiowej Czwórce. Grupa  koncertuje na festiwalach w Polsce  oraz ma za sobą występy  na międzynarodowych scenach, przede wszystkim w Czechach ( m.in. Colours of Ostrava, United Island of Prague, SazavaFest, Besada u Big Bitu).

----------

TaLLib - Tomasz Słota rozpoczął tworzenie pod pseudonimem TaLLib w 2007 roku. Był to dla niego rok przełomowy, ponieważ wydana została wtedy jego pierwsza EP „Demo-LLition”. Ta krótkogrająca płyta zyskała sporą popularność w Internecie. Od tego czasu TaLLib zagrał ponad 200 koncertów w całej Polsce i zyskał ogromną liczbę wiernych fanów. Uniwersalny, pozytywny przekaz sprawia, że utwory TaLLiba znajdują odbiorców w każdej kategorii wiekowej. Wokalista swobodnie łączy różne gatunki muzyczne. Na repertuar TaLLiba składają się zarówno imprezowe utwory, jak i romantyczne ballady. Wyjątkowy głos i szczere teksty są spoiwem łączącym te dwa odległe, muzyczne światy. Mimo dobrej znajomości języka angielskiego i doświadczenia w śpiewaniu piosenek obcojęzycznych, TaLLib tworzy muzykę tylko w ojczystym języku. – „Kiedy piszę utwór po polsku mogę dokładniej wyrazić to, co czuję” – mówi lubelski artysta. W 2013 roku czytelnicy oraz redaktorzy magazynu muzycznego Free Colours nagrodzili LP "Prosto z Serca" TaLLiba nagrodą "Debiut Roku 2012". TaLLib aktualnie gra koncerty z D'Roots Brothers na najwiekszych festiwalach Reggae w całej Polsce oraz rozpoczął prace nad swoim drugim solowym albumem.

----------

Myasta - "Połączyliśmy siły muzyczne dwóch miast i doszło do eksplozji dźwięku". Zespół powstał w 2015 roku z inicjatywy Michała Kowalskiego i Mariusza Mitury. Skład w tej chwili to osiem osób z Chełmna i Bydgoszczy.Muza którą gramy to wypadkowa gustu muzycznego każdego z nas.Zespół łączy pozytywną wibrację reggae z takimi stylami jak dancehall,rap,ska. Każdy z muzyków tworzących Myasta za sobą doświadczenia w różnych formacjach związanych mniej lub bardziej z muzyka reggae. W repertuarze zespołu można znaleźć pulsujące rytmy i teksty o tematyce miłosnej jak i żywe skoczne brzmienia, które rozbujają każdego mówiące o radość życia i jego trudach.

----------

CZESTER - czyli właściwie Adrian Pawłowski, DJ ze Świecia, organizator imprez. Przygodę z muzyką zaczął wcześnie, za młodu - brał udział w konkursach wokalnych, lecz mutacja głosu brutalnie przerwała jego karierę. Łapał się również za wiele instrumentów, otarł się o Publiczną Szkołę Muzyczną w Chełmnie oraz Orkiestrę Dętą w Świeciu, gdzie grał na klarnecie. Później zaczęła się przygoda z pianinem, następnie jako samouk pogrywał na perkusji i gitarze. Przygoda z mieszaniem muzyki zaczęła się już w latach szkolnych ok 2003 roku, kiedy to grywał na dyskotekach szkolnych, później zaczęły się imprezy okolicznościowe, grywanie w klubach itd. Tak to trwa do dnia dzisiejszego...gust muzyczny kształtował się przez całe jego życie, przez co jest elastycznym artystą. W chwili obecnej klimaty, w których czuje się najlepiej to: Mash-Up, Elektro, Deep House, R&B, Chillout, Minimal, Trap, Dubstep i pochodne tych gatunków. Choć są to jego klimaty to nie chce się ograniczać, cały czas szuka nowych, świeżych brzmień i lubi eksperymentować. W niedalekiej przyszłości chce zająć się również produkcją muzyczną. W jego dorobku są również 3 imprezy autorskie oraz kilka innych, które współtworzył.