OKSiR - Półmaraton Mondi – bieg i koncert charytatywny
Informujemy, że nasza strona może wykorzystywać pliki cookie (tzw. ciasteczka) do identyfikacji sesji użytkownika. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności. Rozumiem

OKSiR

Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1355841864_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364119114_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364118478_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364122893_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364120992_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364121766_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1361293142_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1443621107_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364123043_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1365414612_.jpg

Półmaraton Mondi – bieg i koncert charytatywny

18.08.2018

Półmaraton Mondi – bieg i koncert charytatywny
16 września, godz. 12:00
boisko Szkoły Podstawowej nr 8 w Świeciu przy al. Jana Pawła II


W niedzielę 16 września odbędzie się bieg charytatywny połączony z częścią artystyczną, w czasie którego będą zbierane pieniądze na leczenie i rehabilitację Macieja Łoszyńskiego ze Świecia.

Uczestnicy będą biegać po obwodzie boiska. Chętni będą mogli przyłączyć w dowolnym momencie. W przypadku dużej liczby zawodników, z uwagi na wąską trasę i  jej ograniczoną przepustowość, organizatorzy mogą decydować o ilości biegaczy znajdujących się w danym momencie na trasie. Za każde pokonane okrążenie boiska uczestnik wpłaca 5 zł na leczenie Macieja.

Poza biegiem, na miejscu zawodów odbywać się będzie impreza towarzysząca. Na scenie zaprezentują się m.in. wykonawcy związani z OKSiR oraz Tobiasz Staniszewski. Zaplanowano też licytacje przekazanych przez sponsorów gadżetów. Ponadto odbędzie się dodatkowa zbiórka pieniędzy wśród widowni znajdującej się na miejscu.

Program koncertu:

Przemysław Drewkowski - „Gitarowe variete”
Weronika Wróblewska - „Ballada”
zespół taneczny „Show” - „Alicja po drugiej stronie lustra”
Oliwia Cwalina - „Prawie dorosły walczyk”
zespół taneczny „Malachit” - „Drzewa”
zespół taneczny „Show” - „Walc dla Barbary”
Ewelina Kołtuńska - „Moknie w deszczu diabeł”
zespół taneczny „Malachit” - „Disco”
Tatiana Siwicka - „Lubię wracać”
Julia Krzyżanowska - „La valse du mal”
Oliwia Miraszewska - taniec solo
Ewelina Moskaluk - „Cheek to cheek”, „Promise me"
Tobiasz Staniszewski
zespoły taneczne breakdance

W przerwach między występami odbędą się licytacje na rzecz Macieja

------------------

Kilka słów o Macieju Łoszyńskim

Jeszcze niedawno 24-letni Maciej Łoszyński, fan koszykówki, był tryskającym zdrowiem młodym człowiekiem. Z sukcesami studiował mechanikę i budowę maszyn na UTP w Bydgoszczy. Niespodziewanie przykuła go do łóżka choroba Wilsona.

To bardzo rzadkie schorzenie o podłożu genetycznym. Najczęściej ujawnia się między 20 a 30 rokiem życia. Jej istotą jest odkładanie się nadmiaru miedzi w narządach, głównie w wątrobie i w mózgu, a także w rogówce, sercu i nerkach. Za taki stan odpowiada nieprawidłowo działający system usuwania tego pierwiastka z organizmu (ten, który odpowiada za wchłanianie miedzi z układu pokarmowego działa prawidłowo.

W konsekwencji dochodzi do uszkodzenia narządów, w których gromadzi się miedź i stopniowego zaburzania ich pracy. Obecnie Maciej Łoszyński przebywa Instytucie Neurologii w Warszawie. Pilnie potrzebuje wsparcia. Trwa walka o to, by mógł samodzielnie chodzić i jeść.