OKSiR - „Dom wariatów" - wydanie październikowe
Informujemy, że nasza strona może wykorzystywać pliki cookie (tzw. ciasteczka) do identyfikacji sesji użytkownika. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności. Rozumiem

OKSiR

Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1355841864_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364119114_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364118478_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364122893_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364120992_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364121766_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1361293142_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1443621107_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364123043_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1365414612_.jpg

„Dom wariatów" - wydanie październikowe

11.09.2018

Zapraszamy do zapoznania się z październikowym numerem  miesięcznika artystyczno-kulturalnego „Dom wariatów" tworzonego przez kapitał umysłowy Alternatywnej Pracowni Kultury działającej przy OKSiR w Świeciu.

Gazeta dostępna jest bezpłatnie w Punkcie Informacji Ośrodka Kultury Sportu  i Rekreacji, Klubokawiarni Kultura oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu.

Miesięcznik zajmuje się zdarzeniami z zakresu kultury. Poza komentarzem do różnych faktów, kreuje też te fakty. Tłumaczy zdarzenia, które realizujemy, żeby nie było, że jesteśmy tylko wariatami. Jednocześnie ustosunkowuje się się do faktów z zakresu kultury podziemnej, sztuki kretowisk i kanałów.

Pojawią się opowiadania, wiersze, listy, dramaty realizowane wszystkimi dostępnymi znakami - a więc nie tylko literkami. W zasadzie literki zostawiamy literkarzom. Raczej inne znaki.

Dla większości z Nas sztuka to takie rzeczy, które widzi się w galeriach. Albo takie, które zostały uznane przez ludzi, którzy się na sztuce znają. Albo takie, które zostały zrobione przez ludzi, którzy posiadają wykształcenie w zakresie sztuki. Tymczasem sztuką może być dowolny fakt wybrany z rzeczywistości.

W drugim numerze kilka nowości startujemy z serią zdarzeń pt. Nieistniejące filmy w nieistniejących kinach, rebusami Rybusa. Umieściliśmy także plakat wyborczy naszego kandydata na Burmistrza, Fioletowego Psa. Ogólnie jest ok, tylko się znowu robi zimno. 

Zapraszamy do współpracy!

Kontakt:

-------------

Redakcja: Muhamad Ali - redaktor naczelny, Patryk Rybus - dział techniczny, Natalia Głowala - higienistka, Marcin Warmke - administracja, Mariusz Heinrich - dział sportowy, Jacek Nadarek - catering, Milla Tomasik - catering (tak jak Jacek), Krzysztof Bogowicz - administracja, Aga Jarosz - administracja, Henryk Brzeski - księgowość, Konrad Pessel - marketing, Mateusz Nowak - windykacja, Wirus Black - czary, Bernard Badrick - mycie naczyń, kontakt z producentami długopisów (bic), Andrzej Hałabuda - używki i pierdoły.