OKSiR - #zostańwdomu – inspiracje kulturalne
Informujemy, że nasza strona może wykorzystywać pliki cookie (tzw. ciasteczka) do identyfikacji sesji użytkownika. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności. Rozumiem

OKSiR

Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1355841864_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364119114_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364118478_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364122893_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364120992_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1361293142_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364123043_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1365414612_.jpg

#zostańwdomu – inspiracje kulturalne

10.03.2020

#zostańwdomu – inspiracje kulturalne

Na czas kwarantanny polecamy spotkania z kulturą w sieci. Mamy kilka pomysłów, którymi chętnie się dzielimy.

NINATEKA, czyli baza kulturalnych multimediów przydatna na czas kwarantanny: filmy fabularne, spektakle, koncerty, bajki, słuchowiska, dokumenty. Materiały zamieszczone w Ninatece są bezpłatne. Dostęp do plików video i audio nie wymaga logowania. Wszystkie materiały są całkowicie wolne od reklam.

POLONA to stworzony przez Bibliotekę Narodową portal, za pośrednictwem którego zbiory Biblioteki Narodowej i innych instytucji są udostępniane bezpłatnie w postaci cyfrowej.

TVP KULTURA kanał tematyczny prezentujący wszystkie dziedziny kultury: film, teatr, muzykę, sztukę i literaturę. Programy emitowane są na żywo (w naziemnej telewizji cyfrowej). Polecamy także serwis VOD.
Dla dzieci i młodzieży na czas zamknięcia szkół uruchomiono Kulturalną Szkołę TVP Kultura, w ramach której emitowane są m.in. adaptacje lektur szkolnych.

TEATR WIELKI OPERY NARODOWEJ prowadzi serwis VOD, gdzie można oglądać za darmo materiały video w trybie live lub demand.
Dla dzieci polecamy multimedialny cykl „Moni i Uszko. Bon ton w teatrze” oraz przedstawienie muzyczne „Bajko, gdzie jesteś?”.
Czas domowej kwarantanny do dobra okazja do zaprzyjaźnienia się ze światem opery.

LEGIMI - serwis oferujący ebooki i audiobooki dołączył do projektu #TerazCzasNaCzytanie. Rodzice mogą pobrać dla swoich dzieci udostępnione bezpłatnie książki cyfrowe.

EUROPEANA umożliwia przeszukiwanie zasobów cyfrowych europejskich muzeów, bibliotek, archiwów i kolekcji audiowizualnych. Tworzy wielojęzyczną przestrzeń, w której użytkownicy mogą korzystać z bogactwa i różnorodności europejskiego dziedzictwa kulturowego i naukowego: badać, odkrywać, aktywnie dzielić się wiedzą i czerpać inspirację. W zasobach znajdują się obrazy, teksty, dźwięki oraz filmy, w tym kroniki, audycje telewizyjne oraz obrazy filmowe.

LEKTURY SZKOLNE - platformy z e-bookami i filmami.
Do poczytania:

Do obejrzenia:

INTERNETOWA BAZA FILMU POLSKIEGO - największa w Internecie baza danych o polskich produkcjach filmowych i telewizyjnych oraz ich twórcach. W dziale „Filmoteka” serwis udostępnia bezpłatnie etiudy zrealizowane w Łódzkiej Szkole Filmowej. Są filmy takich twórców jak Andrzej Wajda, Roman Polański, Krzysztof Zanussi, Krzysztof Kieślowski, Agnieszka Osiecka, Janusz Majewski, Jerzy Skolimowski, Andrzej Barański, Filip Bajon i wielu innych. Zasób „Filmoteki” jest stale uzupełniany.

MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO od 16.03 łączy się z nami online. Codziennie minimum 4 wejścia na żywo z ekspertami, którzy podzielą się swoją wiedzą i pasją.

FILMOTEKA MUZEUM SZTUKI NOWOCZESNEJ W WARSZAWIE – udostępniania wybitne filmy tworzone przez artystów polskich z pola sztuk wizualnych w XX wieku i na początku XXI wieku.  Muzeum stworzyło miejsce archiwizacji filmów i upublicznia je w celach edukacyjnych i promocyjnych. Działa w imieniu artystów, kierując się zasadą wolnego dostępu do wiedzy.

Zachęcamy także do zapoznania się z ofertą zebraną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego: www.gov.pl/web/kultura/zostan-w-domu--sztuka-przyjdzie-do-ciebie 

 

Nasz kanał na YouTube: >>