OKSiR
Informujemy, że nasza strona może wykorzystywać pliki cookie (tzw. ciasteczka) do identyfikacji sesji użytkownika. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności. Rozumiem

OKSiR

Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1355841864_.jpg

Aktualności Zamek

Noc Grozy w Zamku Krzyżackim w Świeciu

Zapraszamy na kolejną edycję Nocy Grozy w Zamku Krzyżackim, podczas której odbędzie się projekcja Fausta (oryg. Faust – Eine deutsche Volkssage) – filmu niemego z 1926 roku – połączona z improwizowaną ilustracją muzyczną w wykonaniu Dimitriosa „Milo” Kurtisa, Jerzego Mazzolla i Waldemara Knade.

06.06.2019 | Aktualności Zamek czytaj dalej...

„Zamek w Świeciu na starej fotografii”

27 kwietnia w ramach inauguracji sezonu turystycznego w województwie kujawsko-pomorskim otworzymy wystawę prezentującą unikatowe fotografie i pocztówki z kolekcji Izby Regionalnej Ziemi Świeckiej i prywatnych zbiorów Adama Modlińskiego.

10.01.2019 | Aktualności Zamek czytaj dalej...

Dzień Kultury Średniowiecznej

Już po raz drugi zapraszamy do udziału w specjalnie przygotowanych wydarzeniach – pokazach pojedynków rycerskich, warsztatach, grach i zabawach historycznych, żywych lekcjach historii, pokazach rzemiosł historycznych, uzbrojenia i strojów z epoki.

08.01.2019 | Aktualności Zamek czytaj dalej...

Piwo i browary w Prusach Wschodnich dawniej i dzisiaj

Zapraszamy do zwiedzania wystawy „500 lat Prawa Czystości Piwa. Piwo i browary w Prusach Wschodnich dawniej i dzisiaj”, która przybliża dzieje piwowarstwa od starożytności do czasów współczesnych.

19.08.2018 | Aktualności Zamek czytaj dalej...

Piwo i browary nad Dolną Wisłą dawniej i dzisiaj

Wystawa „500 lat Prawa Czystości Piwa. Piwo i browary nad Dolną Wisłą dawniej i dzisiaj” przybliża dzieje piwowarstwa na Pomorzu Gdańskim od czasów zakonu niemieckiego do czasów współczesnych. Bogato ilustrowane plansze opowiadają o warzeniu piwa w klasztorach i miastach, najlepszych czasach.

16.08.2018 | Aktualności Zamek czytaj dalej...

Lachestani - w drodze nad trzeci ocean: prelekcja podróżnicza i wernisaż wystawy fotografii

23 września w Zamku w Świeciu odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej naszego świeckiego podróżnika oraz jego prelekcja z ostatniej wyprawy nad Ocean Indyjski.

04.08.2017 | Aktualności Zamek czytaj dalej...

Punkt Informacji Turystycznej

Zapraszamy do Izby Regionalnej Ziemi Świeckiej, a w czasie sezonu turystycznego także do Zamku Krzyżackiego w Świeciu.

07.07.2017 | Aktualności Zamek czytaj dalej...

Światy Współistniejące - wystawa fotografii przyrodniczej

Czas ekspozycji wystawy: 6-25 sierpnia 2017, Zamek Krzyżacki w Świeciu. Godziny otwarcia: 10.00-17.00 (ostatnie wejście). Wstęp na wystawę w ramach zwiedzania zamku (obowiązuje bilet wstępu).

21.06.2017 | Aktualności Zamek czytaj dalej...

IX Noc astronomiczna

12 sierpnia zapraszamy na IX Noc astronomiczną na Zamku w Świeciu

20.06.2017 | Aktualności Zamek czytaj dalej...

Piknik Familijny „Dmuchawce Latawce"

Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do wspólnej zabawy na Pikniku Familijnym, który odbędzie się 13 sierpnia (niedziela) na boisku przy zamku.

19.06.2017 | Aktualności Zamek czytaj dalej...

Noc Muzeów w Zamku Krzyżackim

20 maja zapraszamy na trzecią edycję Nocy Muzeów w Zamku Krzyżackim, podczas której odbędzie się również siódma edycja Syreniady oraz wernisaż wystawy Elżbiety Rogowskiej.

23.02.2017 | Aktualności Zamek czytaj dalej...

Pokonkursowa wystawa fotografii „Od strony rzeki czyli Wisła w obiektywie"

Wystawę pokonkursowa „Od strony rzeki, czyli Wisła w obiektywie'' można oglądać do 14 lipca w Zamku Krzyżackim w Świeciu. Obowiązują bilety wstępu na zamek.

21.02.2017 | Aktualności Zamek czytaj dalej...