Alternatywna Pracownia Kultury
Koordynator: Łukasz Lewandowski

PRACOWNIA plastyczna dla dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu gminy Świecie
GALERIA twórczości dla uzdolnionych uczestników warsztatów i nie tylko
MIEJSCE konfrontacji artystycznych dojrzałych artystów z dorobkiem
PRZESTRZEŃ otwarta na każde działanie mające na celu zachowanie kultury i tożsamości tak regionalnej, jak i całej spuścizny kulturowej

LOKALIZACJA: Gruczno, Dom Katechetyczny przy kościele św. Jana Chrzciciela, ul. Wojska Polskiego 12, wejście do pracowni od strony ulicy "Goszyna".

Rok założenia: 2011

DZIAŁANIA:
-warsztaty rysunku i grafiki,
-warsztaty druku wypukłego,
-warsztaty druku płaskiego,
-organizowanie plenerów międzynarodowych,
-organizowanie wystaw,
-działania społeczne,
-warsztaty filmowe
- zajęcia z malarstwa i rysunku dla osób dorosłych

CIEKAWOSTKI
Pracownia jest jednocześnie miejscem ekspozycji artefaktów związanych z wyposażeniem wnętrza kościoła parafialnego, a także elementów "Bożych Męk" zniszczonych przez ludność niemiecką we wrześniu 1939 roku, cudem ocalałych staraniem mieszkańców. Precjoza są często wykorzystywanym elementem prac uczestników warsztatów, przez co stały się znakiem rozpoznawczym Otwartej Strefy Twórczej.

ZAJĘCIA dla dzieci i młodzieży odbywają się nieodpłatnie. Ilość miejsc jest ograniczona.
Otwarta Strefa Twórcza prowadzona jest przez artystę grafika i instruktora zajęć plastycznych OKSiR - Łukasza Lewandowskiego - dzięki współpracy kilku podmiotów:
- Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu,
- Sołectwa Gruczno
- Ochotniczej Straży Pożarnej Gruczno
- Parafii Rzymskokatolickiej pw. Jana Chrzciciela w Grucznie

WSPÓŁPRACA: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu filia w Grucznie, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Grucznie, Projekt Topolinek

ZAJĘCIA DLA DOROSŁYCH odbywają się regularnie od września do czerwca, prowadzone są przez artystkę Sviatlanę Dzemidovich, swoim zakresem obejmują rysunek, malarstwo i grafikę. Ilość miejsc jest ograniczona. Osoby dorosłe mogą korzystać z pracowni i pomocy instruktora odpłatnie.

Kontakt: koordynator pracowni Łukasz Lewandowski, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 608 457 601


OFERTA NA ROK SZKOLNY 2021/22

Instruktor: Łukasz Lewandowski

Zajęcia dla dzieci i młodzieży (7-21 lat), nieodpłatnie

pracownia otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 14:00-17:30
Pracownia w Grucznie stwarza możliwości rozwoju każdemu uczestnikowi, niezależnie od poziomu znajomości rzemiosła plastycznego w dziedzinie rysunku, grafiki artystycznej, malarstwa i projektowania. Dzięki profesjonalnemu warsztatowi grafiki artystycznej druku wysokiego (linoryt, kredoryt, drzeworyt), jak i wklęsłego (miedzioryt, akwaforta, akwatinta) rozwijać swoje umiejętności mogą wieloletni adepci pracowni. Materiały wykorzystywane podczas zajęć są najlepszymi dostępnymi na rynku, co gwarantuje wysoką jakość wykonywanych prac. Zadania plastyczne są dobierane indywidualnie przez instruktora. Każdy temat jest tematem dla poszczególnego uczestnika zajęć. Pracownia malarska dysponuje dużymi przestrzeniami, okolice pracowni idealnie nadają się na plenery. Podczas zajęć każdy prowadzi indywidualne zadanie. Przyjemna atmosfera, ciekawe rozmowy na temat sztuki i nie tylko. Pełna swoboda wyrazu plastycznego.

Przygotowanie do egzaminów wstępnych do szkół o profilu artystycznym z zakresu dziedzin plastycznych, 50 zł/mies.

Przygotowanie do egzaminu praktycznego do szkół o profilu artystycznym oraz na kierunki studiów, na których wymagany jest egzamin z zakresu dziedzin plastycznych; przygotowanie zesta-wu prac niezbędnych do aplikacji na kierunki artystyczne, takie jak architektura, wzornictwo przemysłowe, architektura wnętrz, animacja, grafika, malarstwo, konserwacja zabytków. Przygotowanie do egzaminu praktycznego do ponadpodstawowych szkół plastycznych.
Instruktor: Sviatlana Dzemidovich

„Otwarta Strefa Twórcza dla dorosłych”, 70 zł/mies.

zajęcia raz w tygodniu: środy 16:00-21:00
Budujemy przestrzeń i atmosferę, które pozwalają każdemu, kto się tutaj pojawi odkryć w sobie na nowo potencjał twórczy lub go rozwinąć. Zajęcia obejmują kurs malarstwa olejnego sztalugowego, studyjnego oraz plenerowego, rysunku i kompozycji dla osób o różnym stopniu zaawansowania oraz zakresu wiedzy technologicznej.