Pracownia Muzyki
Koordynator: Hanna Górska

Instruktor: Hanna Górska

• Studio Piosenki (10+), zajęcia nieodpłatne

W programie zajęć emisja głosu, kształcenie słuchu, ćwiczenia dykcyjne, interpretacja tekstu, dobór repertuaru, nauka piosenek, prezentacje wokalne na scenie, udział w wydarzeniach artystycznych w Świeciu, udział w przeglądach, festiwalach piosenki. W ofercie warsztaty wokalne dla dzieci i młodzieży od lat 10 oraz młodzieżowy zespół wokalny.


Instruktor: Przemek Drewkowski

• Warsztaty „Gitarowe brzmienia”
dla młodzieży (13-19 lat), 20 zł/mies. - zajęcia raz w tygodniu 1 godzina
dla dorosłych, 20 zł/mies. - zajęcia raz w tygodniu 1 godzina

W programie zajęć podstawy gry na gitarze, nauka improwizacji, próby poruszania się po stylach muzycznych takich jak: funky, blues, fusion, rock itp. próby aranżacji utworów w różnych stylistykach muzycznych, tworzenie własnych aranżacji oraz łącznie różnych stylistyk w jednym utworze, nagrywanie i aranżacja w domu czyli Home recording, przygotowanie do udziału w jam session.

• Zespół wokalno-instrumentalny „QL-tura”, zajęcia nieodpłatne
raz w tygodniu: poniedziałki 16:00-19:00

Oferta dla młodych muzyków chcących nabyć doświadczenie w graniu zespołowym: gitary elektryczne, basowa, perkusja, instrumenty klawiszowe, wokal. W programie praca na coverach muzyki rozrywkowej oraz kompozycjach własnych.


Instruktor: Adam Pawłowski

• Warsztaty realizacji dźwięku i oświetlenia scenicznego (od lat 16), 30 zł/mies.
zajęcia raz w tygodniu: środy lub czwartki, godz. 16:00-17:00

Oferta adresowana jest do młodzieży ponadgimnazjalnej, zainteresowanej rozwijaniem swoich pasji oraz zdobyciem podstawowej wiedzy na temat realizacji dźwięku i światła, rodzajów systemów nagłaśniających oraz ich przeznaczenia, klasyfikacji profesjonalnego oświetlenia w zależności od jego zastosowania.

• Sala Prób dla zespołów muzycznych – odpłatność 10 zł/godz.
Oferta dla zespołów bądź solistów, którzy nie mają miejsca do rozwijania swoich umiejętności wokalnych bądź instrumentalnych. Sala prób daje możliwość szlifowania talentu w dobrze wygłuszonej i wyposażonej w sprzęt Sali (nagłośnienie dla wokalistów, perkusja oraz wzmacniacze gitarowe). Próby odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00 - 20:00.


Prowadząca: Janina Romańska

• Zespół wokalny „Kociewianki” (Klub Seniora), zajęcia nieodpłatne
zajęcia raz w tygodniu: piątki godz. 12:00-14:00

Zespół bierze udział w różnych imprezach okolicznościowych miasta, a także w przeglądach.


Instruktor: Anna Chojnacka

• Warsztaty dj'skie oraz podstawy produkcji muzyki elektronicznej, 20 zł/mies.
dwa razy w miesiącu po dwie godziny (do ustalenia)

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję pracować na syntezatorach marki Korg (microkorg xl, Monoloque, Volca Bass) oraz kontrolerach marki Akai (Apc40, MPC60). Dowiedzą się krok po kroku jak tworzyć muzykę w znanym programie muzycznym jakim jest Ableton Live 10. W trakcie sezonu zajęć powstanie utwór muzyczny zbudowany z dźwięków pozyskanych z syntezatorów, wtyczek VST przy współpracy z Ableton oraz beat maszyny Akai. Utwór zostanie wzbogacony o dźwięki nagrane w najbliższym otoczeniu przy pomocy rejestratora. Warsztaty podzielone są na część teoretyczną oraz praktyczną.


Instruktor: Iga Jambor-Skupniewicz

• Teatr młodzieżowy - różne formy teatru (dramatyczny, lalkowy, przedmiotu, cieni)
Teatr „Na Rogu”, od 13. roku życia, kontynuacja zajęć, zajęcia nieodpłatne - dwa razy w tygodniu: wtorki i czwartki, godz. 18:00-20:00
grupa początkująca od 11. roku życia, zajęcia nieodpłatne - dwa razy w tygodniu: wtorki i czwartki, godz. 16:30-18:00

Zajęcia pozwalają m.in.: rozwijać twórczy potencjał, otwartość i wyobraźnię, zwiększać świadomość ciała i uwagę, ćwiczyć technikę mowy, uczestniczyć w ćwiczeniach partnerskich i zespołowych rozwijających wrażliwość i zdolności komunikacyjne, nawiązać nowe, wartościowe znajomości, improwizować, tworzyć mniejsze i większe formy teatralne inspirowane różnymi kierunkami, dobrze się bawić.


Program „WINDA”

• Audycje muzyczne – oferta dla szkół
Cykl koncertów edukacyjnych Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Audycje prowadzone są od września do czerwca w sali widowiskowej OKSIR. Zapisy grup: Hanna Górska, tel. 608 457 868, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

• Edukacja teatralna – oferta dla grup zorganizowanych (przedszkola, szkoły podstawowe)
Wesołe, melodyjne, oryginalne i ambitne spektakle dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Ciekawa akcja, malownicza dekoracja i ogrom humoru w wykonaniu Teatru Magmowcy. Zapisy: Hanna Górska, tel. 608 457 868, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.