Pracownia Rozwoju
Koordynator: Jolanta Pawłowska

Pracownia Rozwoju „Wyspa Skarbów” to kreatywna przestrzeń Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji, przeznaczona zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W Pracowni znajdą miejsce dla siebie osoby radosne i smutne, odważne i te mniej śmiałe, młodzi i młodzi duchem. Jesteśmy otwarci na wszystkie grupy wiekowe, ponieważ naszą misją jest, aby każda osoba niezależnie od wieku i płci miała możliwość rozwijania swoich zainteresowań.

Zajęcia stałe, warsztatowe i okazjonalne prowadzone są głównie przez specjalistów OKSiR. Zapraszamy również gości z kraju, osoby mniej i bardziej znane, które z pasją dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. W okresie ferii zimowych i wakacji organizujemy dodatkowo interaktywne półkolonie dla dzieci w wieku 5 – 11 lat.

Dzięki zróżnicowanym działaniom każdy znajdzie coś dla siebie. Jakie „skarby” przygotowaliśmy? – zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

• MAT – Mała Akademia Twórcza (taniec, muzyka, teatr, plastyka), od 5 do 9 lat, odpłatność 50 zł/mies.
zajęcia dwa razy w tygodniu: poniedziałki i środy godz. 16:30-17:30

Zajęcia pozwolą odkryć talenty Waszego dziecka i przygotują do dalszej pracy w pracowniach OKSiR. Celem zajęć jest zainteresowanie dzieci sztuką i sposobem wyrażania siebie poprzez działania plastyczne, muzyczne, teatralne i ruchowe. Odkrywanie i wspieranie ich predyspozycji, zainteresowań i talentów poprzez stwarzanie warunków do ich rozwijania.

Każde dziecko otrzyma „Index MAT” streszczający działania i osiągnięcia w Małej Akademii Twórczej. Po zrealizowaniu zadań każdy uczestnik nagrodzony zostanie Dyplomem MAT, podkreślającym znajomość tematu plastyki, muzyki i filmu. Po zakończeniu rocznej nauki dziecko zostaje skierowane (poza kolejnością) do pracowni artystycznej na konkretne zajęcia.

• Język angielski dla dzieci
Zajęcia prowadzone w dwóch grupach wiekowych przez Joannę Rutkowską:
grupa wiekowa 4-6 lat, 50 zł/mies. - zajęcia dwa razy w tygodniu po 2 godziny
grupa wiekowa 7-9 lat, 50 zł/mies. - zajęcia dwa razy w tygodniu po 2 godziny

• Hiszpański dla początkujących
Kurs podstawowy nauki języka hiszpańskiego oparty na konwersacji prowadzony przez Aleksandrę Buskiewicz:
dzieci (10-13 lat), 50 zł/mies. - godzina zajęć dwa razy w tygodniu
dorośli (16+), 50 zł/mies. - godzina zajęć dwa razy w tygodniu

• Akademia Rodzinna
zajęcia w drugą sobotę miesiąca (z wyłączeniem świąt) w godzinach 10:00-12:00

Cykl zajęć dla rodzin zastępczych, zorganizowanych przez Pracownię Rozwoju Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu. Program ma na celu integrację rodziny, pomoc w prawidłowym kształtowaniu atmosfery wśród jej członków, rozwój społeczny, emocjonalny poprzez warsztaty rozwoju osobistego, a także doskonalenie umiejętności w obszarze działań twórczych i artystycznych.
Chcemy podzielić się sposobami spędzania wolnego czasu w rodzinie z małymi dziećmi, przybliżyć zabawy, zajęcia plastyczne, sposoby dekoracji wspólnej przestrzeni w mieszkaniu, wyrażania emocji na pocztówkach świątecznych czy urodzinowych, tworzenia prezentów stosując proste formy artystyczne.

• Joga dla dorosłych, 60 zł/mies.
zajęcia dwa razy w tygodniu po 1,5 godziny, instruktor Daria Ciesielska
UWAGA - pierwsze zajęcia już 9 września. Zapraszamy!

Znajdą tu miejsce osoby potrzebujące regeneracji psychofizycznej, szukające sposobu na poradzenie sobie ze stresem, jak i osoby pełne energii gotowe do intensywnych ćwiczeń a przy okazji chcące w bezpieczny sposób odkrywać siebie poprzez pracę z ciałem, oddechem i świadomością. Jest to miejsce, w którym w zgodzie ze swoimi możliwościami i potrzebami mogą ćwiczyć osoby o różnych predyspozycjach.