Pracownia Rozwoju
Koordynator: Jolanta Pawłowska

Pracownia Rozwoju „Wyspa Skarbów” to kreatywna przestrzeń Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji, przeznaczona zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W Pracowni znajdą miejsce dla siebie osoby radosne i smutne, odważne i te mniej śmiałe, młodzi i młodzi duchem. Jesteśmy otwarci na wszystkie grupy wiekowe, ponieważ naszą misją jest, aby każda osoba niezależnie od wieku i płci miała możliwość rozwijania swoich zainteresowań.

Zajęcia stałe, warsztatowe i okazjonalne prowadzone są głównie przez specjalistów OKSiR. Zapraszamy również gości z kraju, osoby mniej i bardziej znane, które z pasją dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. W okresie ferii zimowych i wakacji organizujemy dodatkowo interaktywne półkolonie dla dzieci w wieku 5-11 lat.

Dzięki zróżnicowanym działaniom każdy znajdzie coś dla siebie. Jakie „skarby” przygotowaliśmy? – zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: 

Instruktor: Jolanta Pawłowska, Justyna Pogoda, Maria Kępisty

MAT – Mała Akademia Twórcza, 5-6 lat, 50 zł/mies.

zajęcia dwa razy w tygodniu: poniedziałki i środy, godz. 16:30-17:15

MAT – Mała Akademia Twórcza, 7-9 lat, 50 zł/mies.

zajęcia dwa razy w tygodniu: poniedziałki i środy godz. 17:30-18:15
Zajęcia umuzykalniające z elementami ruchu oraz plastyczne, zawierające różne dziedziny sztuki. Spotkania pozwolą odkryć talenty Waszego dziecka i przygotują do dalszej pracy w pracowniach OKSiR. Celem zajęć jest zainteresowanie dzieci sztuką i sposobem wyrażania siebie poprzez działania plastyczne, muzyczne i ruchowe. Pomożemy odkryć i rozwijać ich talenty. Na zakończenie cyklu każdy uczestnik nagrodzony zostanie Dyplomem MAT, a także otrzyma swoją „Kartę Talentów”, w której nasi specjaliści opiszą predyspozycje artystyczne dziecka oraz wystawią rekomendacje do kontynuowania nauki w pracowniach artystycznych OKSiR w Świeciu (gwarantowane zapisy poza kolejnością!).
Instruktor: Joanna Rutkowska

Język angielski dla dzieci 3-5 lat, 50 zł/mies.

zajęcia dwa razy w tygodniu: poniedziałki i środy, godz. 16:30-17:15

Język angielski dla dzieci 6-8 lat, 50 zł/mies.

zajęcia dwa razy w tygodniu: poniedziałki i środy, godz. 17:30-18:15
Nauka języka angielskiego dla dzieci w formie zabawy, kurs podstawowy.
Instruktor: Aleksandra Buśkiewicz

Język angielski dla dorosłych (18+), 70 zł/mies.

zajęcia dwa razy w tygodniu: poniedziałki i środy, godz. 18:30-19:30

Język hiszpański dla dorosłych, 70 zł/mies.

zajęcia dwa razy w tygodniu: poniedziałki i środy, godz. 19:30-20:30
Zajęcia prowadzone są przez specjalistę językoznawcę, skierowane do osób dorosłych, język angielski w formie podstawowej, j. hiszpański kontynuacja programu z roku ubiegłego (w razie potrzeby dla chętnych dodatkowo powrót do formy podstawowej).