OKSiR - Plachandry Świeckie
Informujemy, że nasza strona może wykorzystywać pliki cookie (tzw. ciasteczka) do identyfikacji sesji użytkownika. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności. Rozumiem

OKSiR

Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1470672448_.jpg

Plachandry Świeckie

Plachandry Świeckie to program edukacyjny przedstawiający historię Świecia. Bierze w nim udział polsko-ukraińska młodzież (na zasadzie wymiany młodzieży). Jest to program współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury, Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji oraz firmę Mondi Świecie SA.

Program skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 12 – 18 lat. Do Świecia przybędzie dwudziestoosobowa grupa ukraińskiej młodzieży i razem z tak samo liczną grupą polską będą uczestniczyć w przeróżnych zajęciach. Przygotowane zostały takie propozycje jak: zajęcia wokalne, zajęcia taneczne, zajęcia plastyczne, warsztaty kulinarne w Hotelu Vistula, Gra Miejska i wiele innych ciekawych propozycji, które umilą czas,  pozwolą się zjednoczyć  i stworzyć coś, co będzie pamiętane przez lata.

Celem projektu jest wtajemniczenie uczestników w lokalną historię, zilustrowanie kultury miasta oraz zaznajomienie z tożsamością Świecia. Cała inicjatywna została podzielona na poszczególne partie, które w sposób czytelny a co najważniejsze niebanalny przedstawią architekturę miasta oraz kociewską kulturę. Zajęcia mają dać uczestnikom impuls do działań artystycznych i zorganizowania pleneru malarskiego oraz wystawy po plenerowej aby tym łatwiej było utrwalić piękno krajobrazu miasta Świecie oraz regionu Kociewia. Cała grupa młodzieży z Ukrainy przyjedzie do Świecia z miasta Łuck.

Koordynator projektu: Monika Tom
Zapisy na wymianę: Hanna Kawecka, tel. 795 117 260

Galeria

Brak zdjęcia Brak zdjęcia Brak zdjęcia

Nasz kanał na YouTube: >>