OKSiR - Kontakt
Informujemy, że nasza strona może wykorzystywać pliki cookie (tzw. ciasteczka) do identyfikacji sesji użytkownika. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności. Rozumiem

OKSiR

Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1355841864_.jpg

Kontakt

Zamek krzyżacki jest własnością Gminy Świecie i podlega administracji Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, a bezpośrednio Izbie Regionalnej Ziemi Świeckiej.

Informujemy, że w związku z remontem Zamek w Świeciu będzie nieczynny dla zwiedzających do odwołania. 

W tym okresie zapraszamy do naszej siedziby:

Izba Regionalna Ziemi Świeckiej
ul. Kopernika 2, 86-100 Świecie
czynna od wtorku do piątku w godz. 10:00-17:00

Rezerwacja biletów do Zamku w Świeciu:
Michał Goliński, tel. 795 114 893
e-mail: mgolinski@oksir.eu

Sprawy organizacyjne, wynajem przestrzeni zamkowej itp.
kierownik Izby Regionalnej Ziemi Świeckiej: Jakub Stelągowski, tel. 662 499 508
e-mail: jakub.stelagowski@oksir.eu 

Lokalizacja zamku: ul. Zamkowa 1, 86-100 Świecie

Wskazówki dojazdu do zamku:

Z kierunku Bydgoszcz – zjazd z obwodnicy na Świecie, kierując się cały czas ulicą Wojska Polskiego przez około 4 kilometry od tablicy początkowej miasta. Po minięciu dworca autobusowego na następnym skrzyżowaniu z sygnalizacja świetlną skręcić w prawo w ulicę Mickiewicza. Po przekroczeniu rzeki Wdy, skręcić na rozjeździe w lewo, zgodnie ze znakiem informacyjnym i ponownie odbić lekko w lewo. Zjazd na parking pod zamkiem według kierunkowskazu.  
 
Z kierunku Gdańsk – zjazd z obwodnicy na Świecie, po minięciu Komendy Powiatowej w Świeciu, na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną skręcić w lewo w ulicę Mickiewicza. Po przekroczeniu rzeki Wdy, skręcić na rozjeździe w lewo, zgodnie ze znakiem informacyjnym i ponownie odbić lekko w lewo. Zjazd na parking pod zamkiem według kierunkowskazu.  
 
Z kierunku Chojnice – zjazd z obwodnicy na Świecie, wjazd w ulicę Wojska Polskiego. Po minięciu dworca autobusowego na następnym skrzyżowaniu z sygnalizacja świetlną skręcić w prawo w ulicę Mickiewicza. Po przekroczeniu rzeki Wdy, skręcić na rozjeździe w lewo, zgodnie ze znakiem informacyjnym i ponownie odbić lekko w lewo. Zjazd na parking pod zamkiem według kierunkowskazu.   
 
Z kierunku Toruń – za mostem na Wiśle w Głogówku skręcić w prawo. Po około 4 kilometrach i minięciu po lewej kościoła, odbić lekko w prawo a następnie w lewo na rozjeździe. Zjazd na parking pod zamkiem według kierunkowskazu.  
 
 

Miejsce

Zamek krzyżacki w Świeciu

 
wskazówki dojazdu
 

Nasz kanał na YouTube: >>