OKSiR - Edukacja
Informujemy, że nasza strona może wykorzystywać pliki cookie (tzw. ciasteczka) do identyfikacji sesji użytkownika. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności. Rozumiem

OKSiR

Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1355841864_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364119114_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364118478_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364122893_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364120992_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1361293142_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364123043_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1365414612_.jpg

Edukacja

W ośrodku kultury duży nacisk kładziemy na edukację artystyczną i kulturalną. Współpracujemy w tym zakresie z instruktorami, animatorami i twórcami warsztatów z całej Polski.

W roku szkolnym oferujemy stałe zajęcia z różnych dziedzin sztuki skierowane do odbiorców w każdym wieku - od 3 roku życia, poprzez młodzież, dorosłych, aż po seniorów. Szczegóły w zakładce PRACOWNIE EDUKACYJNE oraz w PLANIE ZAJĘĆ.

Realizujemy projekty artystyczno-edukacyjne, takie jak Przebudzenie, PAPIERNIA - Akademia Papierowych Możliwości, Nadęty Chopin, Babie Lato. W tych działaniach kładziemy nacisk na zaktywizowanie, ożywienie, rozwój i kształtowanie świadomości mieszkańców wobec sztuki. Zapraszamy artystów z Polski, aby realizowali w naszym mieście swoje pomysły, dzięki czemu mieszkańcy Świecia mają okazję obserwowania procesu twórczego, często stając się jego częścią. Istotnym elementem naszych projektów są różnorodne i wartościowe formy warsztatowe, które kierujemy do osób w różnym wieku.

projekt „Przebudzenie - Reaktywacja”, fot. Marcin Saldat

Kolejnym ważnym dla nas celem jest przygotowanie młodych ludzi do odbioru i rozumienia kultury, dlatego też podejmujemy szereg działań wspierających to zadanie.

Organizujemy konkursy, przeglądy, festiwale, warsztaty, audycje muzyczne Filharmonii Pomorskiej, przedstawienia teatralne i kabaretowe, koncerty muzyki poważnej, operetki, wieczorki autorskie i wernisaże, spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego, lekcje muzealne, koncerty i przedstawienia własne.

Staramy się zarazić pasją tworzenia, rozwijać kreatywność oraz zachęcać mieszkańców Świecia do współtworzenia z nami kultury miasta. Dużą nadzieję w tym zakresie pokładamy w koordynowanej przez OKSiR młodzieży, która działa w ramach grupy Wolontariat NN.

Zapraszamy!

Galeria

Brak zdjęcia Brak zdjęcia Brak zdjęcia Brak zdjęcia Brak zdjęcia Brak zdjęcia Brak zdjęcia Brak zdjęcia Brak zdjęcia Brak zdjęcia Brak zdjęcia Brak zdjęcia Brak zdjęcia Brak zdjęcia Brak zdjęcia Brak zdjęcia Brak zdjęcia Brak zdjęcia Brak zdjęcia Brak zdjęcia

Nasz kanał na YouTube: >>