OKSiR - 34. Maraton Piosenki Osobistej
Informujemy, że nasza strona może wykorzystywać pliki cookie (tzw. ciasteczka) do identyfikacji sesji użytkownika. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności. Rozumiem

OKSiR

Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1355841864_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364119114_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364118478_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364122893_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364120992_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364121766_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1361293142_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1443621107_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364123043_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1365414612_.jpg

34. Maraton Piosenki Osobistej

Zapraszamy w dniach 22-23 września 2017 do Świecia na kolejną edycję jednego z najstarszych polskich festiwali muzycznych. Wydarzenie zapoczątkowane w 1984 roku przez Uczelniany Klub Turystów „Róża Wiatrów” z prekursorami Grzegorzem Suligą i Adamem „Wuja” Wachowiczem jako Maraton Piosenki Studenckiej i Turystycznej „Nocne Śpiewanie” przeszło swoistą transformację stawiając na szeroko rozumianą twórczość osobistą.

PROGRAM 34. MARATONU PIOSENKI OSOBISTEJ
22-23 września 2017, OKSiR w Świeciu

piątek - Kameralna Przestrzeń Widowiskowa OKSiR
11:00-15:00 Konkurs Piosenki Osobistej - wstęp wolny
19:00 Mr. Spark
20:00 Odette Dąbrowska
21:30 Kroki

sobota - sala widowiskowa OKSiR oraz Kameralna Przestrzeń Widowiskowa
20:00 Anna Maria Jopek (miejsca numerowane)
21:30 Koncert Laureatów - wstęp wolny
22:45 Limboski

BILETY dostępne w OKSiR, ul. Wojska Polskiego 139 (w godz. 9:30-16:30 w Punkcie Informacji, w godz 16:30-20:30 w sklepiku kina WRZOS) oraz w sprzedaży internetowej:
karnet 100 zł - KUP BILET
piątek 35 zł - KUP BILET
sobota Anna Maria Jopek 65 zł - KUP BILET
sobota Limboski 35 zł - KUP BILET

Regulamin imprezy - pobierz

Organizator: Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu
Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki
Partner: Gmina Świecie
Sponsor: Vistula Hotel, RecPublica Studios, Pyza - bar mleczny
Patronat medialny: Czas Świecia, Teraz Świecie

Zapraszamy na www.fb.com/MaratonPiosenkiOsobistej

Anna Maria Jopek

Wokalistka, songwriterka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawa w klasie fortepianu. Studiowała również filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Śpiewu uczyła się prywatnie u legendarnej prof. Darii Iwińskiej (wcześniej nauczycielki ojca AMJ, Stanisława Jopka, który też był śpiewakiem). Jako pianistka debiutowała mając zaledwie 12 w cyklu koncertów dla dzieci w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Natomiast jako wokalistka  debiutowała na Festiwalu Piosenki w Białorusi „Słowański Bazar”, gdzie otrzymała osobistą nagrodę Michela Legranda (przewodniczącego jury festiwalu). Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami naszych czasów. W Polsce miała zaszczyt śpiewać z Markiem Grechutą, Jeremim Przyborą czy Wojciechem Młynarskim. Na światowych scenach z takimi artystami jak m.in. Pat Metheny, Youssu'n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone, Noa czy Gonzalo Rubalcaba. W 2017 w noworocznym koncercie telewizyjnym spontanicznie wystąpiła też w duecie ze Stingiem. Śpiewała na najbardziej prestiżowych scenach świata, takich jak: Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Festival Hall, Opera w Tokio i Tel Awiwie, Blue Note Tokyo w Hamer Hall w Melbourne. Nagrywała w studiach Real World u Petera Gabriela, Abbey Road w Londynie i Power Station w Nowym Jorku. Zdobyła wszystkie możliwe prestiżowe nagrody i wyróżnienia, włącznie z Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przyznanym przez prezydenta Bronisława Komorowskiego za promowanie polskiej sztuki na świecie.  

Limboski

"Limboski jest najprawdopodobniej zmyślony. Ma głos, ma tekst, charyzmę i styl. I ponoć jest stąd. To musi być jakieś oszustwo. Za dobre by było prawdziwe."

                                                               Pablopavo

Twórca niezwykłych ballad, które publiczność na koncertach zna co do słowa i drapieżne zwierzę koncertowe. Porównywany do Nicka Cave'a i Toma Waitsa, obdarzony wyjątkową charyzmą lider i zespół wyjątkowych muzycznych osobowości tworzą piorunującą mieszkankę nieokiełznanej rockandrollowej energii i szorstkiej poezji.

Kroki

to wypadkowa trzech muzycznych światów. Zespół tworzą producent Szatt, wokalista Jaq Merner i basista Paweł  Stachowiak. Inspiracje muzyczne czerpią z jazzu, soulu, indie rocka, a to wszystko okraszone jest eksperymentalną elektroniką i charakterystycznym głosem frontmana. Mimo tak szerokich muzycznych wpływów, Kroki stworzyły spójną brzmieniowo całość, a ich debiutancki materiał to przykład na to czym zaowocować może spotkanie trzech artystycznych indywidualności.  Epka Stairs zachwyca brzmieniami, harmoniami i emocjami. To siedem utworów, wśród których są nastrojowe, melancholijne piosenki, ale także mocniejsze, taneczne kompozycje. Kroki zwróciły na siebie uwagę świetną sesją live nagraną dla cyklu Sofar, a ich występ jest jednym z najpopularniejszych pośród polskich wykonawców. Kolejnym ważnym wydarzeniem dla zespołu był występ na tegorocznej edycji Spring Break w Poznaniu - jego efektem jest podpisanie kontraktu wydawniczego z Kayaxem. Debiutancki materiał ukazał się w październiku 2016. Jego świetne przyjęcie zaowocowało współpracą wizerunkową z marką IKEA a także wieloma nominacjami do nagród m.in.Fryderyków, Munoludów czy nagród Gazety Wyborczej - Warto.

Odette Dąbrowska

Pianistka, wokalistka, autorka muzyki i tekstów. Jej utwory to zderzenie dwóch odmiennych stylistyk - melancholijnej liryki i humoru.  Świadomie podkreśla kontrastowość utworów, ukazując tym samym zmienność ludzkiej natury. Odette dosłownie czaruje publiczność swoją pastiszową muzyką i zawadiackimi tekstami. W przypadku większych produkcji zaprasza do współpracy innych, równie otwartych na nowe doświadczenia i eksperymenty muzyków. Od 2013 roku współtworzy projekt muzyczny dziennikarki radiowej Trójki Katarzyny Stoparczyk pełniąc funkcje pianistki, kompozytorki, wokalistki i akompaniatorki. Miała przyjemność pracować z takimi artystami jak Katarzyna Stoparczyk, Katarzyna Stankiewicz, Sambor Dudziński, Dominika Kluźniak, Artur Gierczak, Novika, Joanna Chacińska (Bisquit) oraz Małgorzata Ostrowska. W lipcu 2015 roku zadebiutowała występując jako support BRODKI. W kwietniu 2016 roku występ Odette uświetnił uroczystą galę wręczenia Nagród Teatralnych za rok 2015 połączony z obchodami Narodowego Dnia Teatru. Zeszłoroczna laureatka Maratonu Piosenki Osobistej. Grono jury doceniło oryginalność Odette i uhonorowało Nagrodą Specjalną, w ramach której odbyła sesję nagraniową do swojej debiutanckiej Epk-i w prestiżowym Studio nagraniowym w Lubrzy. Wystąpiła dla Sofar Warsaw oraz kanału Balcony TV – Jej nagranie zostało wyróżnione przez twórców z Nowego Jorku i opublikowane zostanie na płycie skupiającej najlepsze zarejestrowane nagrania Balcony Tv z całego świata. Miała okazję zaprezentować swoją twórczość m.in. w Studio im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, katowickim NOSPRZE oraz w Programie Pierwszym Telewizji Polskiej. Piosenki Odette można usłyszeć w Programie Trzecim Polskiego Radia oraz w Radio Gdańsk. W kwietniu 2017 ukazała się debiutancka EP artystki.

Mr. Spark

Gitarzysta, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Swoją muzyczną podróż rozpoczął od gitary. Jego pierwsze inspiracje to twórczość takich gitarzystów jak Mark Knopfler, Jimi Hendrix, Stevie Ray Vaughan czy Eric Clapton. Jako instrumentalista zdobywał wyróżnienia oraz nagrody na kilku renomowanych konkursach, takich jak: Solo Życia czy konkurs magazynu Top-Guitar. Od kilku lat artysta zaczął występować solowo śpiewając i grając na gitarze akustycznej. Tworzy własną muzykę oraz teksty. W 2016 został laureatem głównej nagrody 33. Maratonu Piosenki Osobistej w Świeciu. W 2017 do pracy nad jego materiałem autorskim dołączyła sekcja rytmiczna w składzie: Krystian Mozol – gitara basowa, oraz Marek Klekowiecki - instrumenty perkusyjne. Muzycy doskonale się rozumieją i chętnie eksperymentują szukając własnych rozwiązań aranżacyjnych. Projekt Mr. Sparka to w tej chwili trio, w którym można odnaleźć inspiracje wieloma gatunkami muzycznymi: od rocka, popu i bluesa po elementy fusion i funk. Pod koniec roku muzycy przymierzają się do zarejestrowania wspólnej płyty EP. A już teraz podczas zbliżających się koncertów będzie można posłuchać pierwszych efektów ich wspólnej pracy.