OKSiR - XVI Festiwal Mocnych Brzmień
Informujemy, że nasza strona może wykorzystywać pliki cookie (tzw. ciasteczka) do identyfikacji sesji użytkownika. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności. Rozumiem

OKSiR

Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1355841864_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364119114_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364118478_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364122893_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364120992_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1361293142_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1364123043_.jpg Błąd zdjęcia: /_media/_animation/1365414612_.jpg

XVI Festiwal Mocnych Brzmień

XVI FESTIWAL MOCNYCH BRZMIEŃ
27-28.07.2018
(27.07- Kameralna Przestrzeń Widowiskowa, 28.07-  boisko przy Zamku Krzyżackim w Świeciu)

27.07- wstęp bezpłatny
28.07- bilety: 30 PLN (przedsprzedaż), 40 PLN (dniu festiwalu)

Festiwal stworzony przez przyjaciół Ryśka Bieńka (muzyk ze Świecia) w pierwszą rocznicę jego tragicznej śmierci, przyciąga corocznie tłumy fanów dobrego, ciężkiego grania. Zmieniało się miejsce koncertów, zmieniali się poszczególni koordynatorzy, ale atmosfera i klimat pozostały takie same. Podobnie jak konkurs adresowany do zespołów z obszaru muzyki rockowo/metalowej, dzięki któremu muzycy rozpoczynający swoją karierę mają szansę wystąpić na jednej scenie z uznanymi zespołami. Przekrój stylistyczny imprezy jest jak zwykle zróżnicowany, od czarnego rock’n’rolla, przez melodyjny heavy metal, metalcore, aż po ekstremalny, techniczny death metal. Prawdziwi fani mocnych brzmień z pewnością znajdą tu coś dla siebie.

Przesłuchania konkursowe
piątek (27.07), godz. 16:00, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa OKSiR, wstęp wolny

Zespoły zakwalifikowane do konkursu: KONTAGION, REVIVAL, TIBERIUS, LINCZ, KOIOS, FLESHBANG, DEADLINE, SKY COLLAPSE, KRAVAT, WYROk, GENTUZA, DEADLINES

Program festiwalu (sobota, 28.07):
17.00 -  zespół z konkursu
17.50 -  Faithless Ground
18.50 -  HeadUp
20.10 -  Mentally Blind
21.30 -  Mech
23.00 -  Hunter
ok. godz. 1:00 – zakończenie imprezy

Bilety dostępne w cenie 30 zł (przedsprzedaż) w Punkcie Informacji OKSiR (pn.-pt., 9:30 - 16:30) oraz na kupbilecik.pl oraz w dniu festiwalu w cenie 40 złotych.

 ----------------

Hunter – polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza thrash i heavy metalu. Powstał w 1985 roku w Szczytnie z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Pawła „Draka” Grzegorczyka oraz perkusisty Grzegorza „Brooza” Sławińskiego. Formacji przewodzi Grzegorczyk, który pozostaje jedynym członkiem oryginalnego składu. Muzyk pełni także funkcję autora tekstów i głównego kompozytora. Skład Huntera tworzą ponadto: gitarzysta Piotr „Pit” Kędzierzawski, skrzypek Michał „Jelonek” Jelonek, basista Konrad „Saimon” Karchut oraz perkusiści Dariusz „Daray” Brzozowski i Arkadiusz „Letki” Letkiewicz. Przez znaczny okres działalność zespołu była skupiona w artystycznym podziemiu. Szerszy rozgłos grupa zyskała już za sprawą wydanego w 1995 roku debiutanckiego albumu Requiem, który był promowany m.in. w programach Telewizji Polskiej „Luz” i „Clipol”. Długi okres poprzedzający wydanie drugiej płyty przyczynił się do nieznacznego załamania popularności zespołu. Jednakże wydana w 2003 roku płyta pt. Medeis przysporzyła Hunterowi nowych fanów. Natomiast pochodzące z albumu piosenki, „Kiedy umieram” i „Fallen” były emitowane okazjonalnie m.in. przez stację telewizyjną VIVA Polska. W latach późniejszych pewną, aczkolwiek ogólnopolską popularność Hunter zyskał za sprawą utworu „Pomiędzy niebem a piekłem”, pochodzącego z wydanego w 2005 roku albumu T.E.L.I.... Był, to także pierwszy przebój radiowy zespołu, notowany m.in. na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.Do 2011 roku grupa wydała cztery odmienne stylistycznie albumy studyjne oraz szereg pomniejszych wydawnictw pozytywnie ocenianych zarówno przez krytyków muzycznych, jak i publiczność. Formacja dwukrotnie otrzymała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Była także wielokrotnie wyróżniona w plebiscytach branżowych czasopism Gitara i Bas, Teraz Rock i Magazyn Gitarzysta. W latach 2004-2009 zespół był gospodarzem festiwalu muzyki heavymetalowej Hunter Fest.

Mech - zagrał na największych festiwalach i wydarzeniach kulturalnych w kraju i ma w dorobku występy w takich miejscach jak Przystanek Woodstock, Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie, METAL HAMMER FESTIVAL, oraz u boku takich gwiazd jak KORN, Black Label Society SOULFLY, a także BLACK SABBATH-HEAVEN&HELL czy URIAH HEEP oraz JUDAS PRIEST. Zespół jest pomysłodawcą i gospodarzem corocznego festiwalu MECH-DAY Rock nad Bałtykiem w Kołobrzegu gdzie na zaproszenie MECH-u wystąpili min. CARRION, POGODNO, LIPALI, ACID DRINKERS, TSA, MACIEJ MALEŃCZUK, HEY, VOO VOO. Plyty LP : Bluffmania ,Tasmania ,MECH 2005 , MECH ZWO
DVD: MECHMANIA

Mentally Blind -  zespół powstały w 2009 roku, jednak w obecnym składzie gra od 2015 roku. Ostatnie krótkogrające wydawnictwo "The Perception", wydane w 2015 roku, wysoko postawiło poprzeczkę i sprawiło, że zespół stał się rozpoznawalną marką nowoczesnego grania w Polsce. Muzyka Mentally Blind opiera się o specyficzne kompozycje w klimatach metalu progresywnego/metalcore, które oprócz technicznych partii mają do zaoferowania całą paletę różnorodnych barw, począwszy od przestrzennych pogłosów, na dźwięku analogowych synthów kończąc. Na swoim koncie mają dwie trasy koncertowe u boku dobrze znanej Materii, oraz supporty takich zagranicznych gwiazd jak Monuments, Bury Tomorrow, Hactkivist, Uneven Structure czy Napoleon.


HeadUp - to czterech kumpli którzy razem na scenie tworzą koncertową bombę! Zespół jest z Wrocławia a na swoim koncie ma następujace wydawnictwa:
- "Dissimilarity Defect" (LP)
- "Next Level Experience" (EP)
- "Reborn (LP)"
Muzyka zespołu to mocny i energetyczny hc/metal. HeadUp ma za sobą wiele koncertów zarówno w kraju jak i zagranicą. Zespół wielokrotnie był nagradzany na różnych festiwalach i przeglądach. Grał koncerty przed taki zespołami jak Acid Drinkers, Schizma, None, Madball, Born From Pain czy Pro-Pain. W 2016 HeadUp był jedynym oficjalnym supportem Gojiry na koncertach w Polsce. W tym samym roku supportował Maxa i Igora Cavalere podczas polskich koncertów z okazji 20-lecia wydania płyty "Roots".

Faithless Ground - zespół powstały w 2016 r. w Świeciu. Skład zespołu to: Drewol– gitara, Daniel– wokal, Makoś– bas, Malin– gitara, Graba– perkusja. Styl zespołu to połączenie metalu, metalcore oraz hardcore. Każdy z członków zespołu przetarł już swoje szlaki grając w zespołach opierających się na stylistyce metalu. Na początku czerwca 2018r. ukaże się Epka z pięcioma numerami.

 --------

Regulamin festiwalu - pobierz
Regulamin obiektu - pobierz

Organizator: Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu
Sponsorzy: Schumacher Packaging, Katarzyna Lipińska
Koordynator wydarzenia: Przemysław Drewkowski, tel. 530-922-390


Nasz kanał na YouTube: >>