Ruszyła sprzedaż biletów na Koncert Noworoczny 2024

Aktualności

Zobacz wszystkie »
Kalendarze Świecia na 2024 rok

W Punkcie Informacji Centrum Kultury można nabyć kalendarze z przepięknymi zdjęciami Świecia,...

Ruszyła sprzedaż biletów na Koncert Noworoczny 2024

Zapraszamy 7 stycznia 2024 r. o godz. 16:00 do sali widowiskowej Centrum Kultury na Koncert...

Grudzień z Centrum Kultury

Zapraszamy do zapoznania się z wykazem wydarzeń zaplanowanych na grudzień przez Centrum Kultury w...

Centrum Kultury w Świeciu to instytucja, która podejmuje działania kulturalne na terenie Świecia i okolic - otwarta na nowe pomysły, a jednocześnie kultywująca tradycję społeczności i regionu.

Tę obszerną misję realizuje zespół pracowników, wśród których są zarówno animatorzy kultury, jak i instruktorzy specjalizujący się w określonych dziedzinach sztuki, takich jak taniec, plastyka, muzyka, fotografia, teatr, a także eksperci od techniki scenicznej oraz oprawy wizualnej naszych przedsięwzięć.

Większość działań realizujemy w naszych obiektach i pomieszczeniach: w prowadzonej przez CK Klubokawiarni Kultura, zamku krzyżackim, sali widowiskowo-kinowej, Kameralnej Przestrzeni Widowiskowej, która służy także jako sala taneczna, amfiteatrze, Izbie Regionalnej Ziemi Świeckiej, sali konferencyjnej oraz sali edukacyjnej Wyspa Skarbów. Przy niektórych działaniach korzystamy również z innych miejsc, takich jak stadion miejski KS „Wda”, Hala Widowiskowo-Sportowa, tereny parku miejskiego położonego przy ul. Sienkiewicza, rynek Starego Miasta.

Działamy przez cały rok proponując mieszkańcom różnorodne wydarzenia kulturalne, m.in. imprezy cykliczne (Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych, Maraton Piosenki Osobistej, Blues na Świecie Festival, Festiwal Mocnych Brzmień), konkursy, koncerty i recitale, spektakle teatralne i muzyczne, imprezy plenerowe, warsztaty, wieczorki autorskie, projekcje filmów, w tym spotkania w ramach DKF, spotkania z historią, audycje muzyczne dla dzieci i wiele innych. 

Nasze pracownie tętnią życiem od września do czerwca. Bogata oferta zajęć artystycznych i animacyjnych sprawia, że każda osoba niezależnie od wieku ma możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów nie tylko ze Świecia. Poprzez tę zróżnicowaną ofertę edukacyjną mieszkańcy naszego miasta mają możliwość czynnego uczestniczenia w kulturze już od 5 roku życia (Wyspa Skarbów), poprzez wiek młodzieńczy, dorosły, aż po seniorów.

Teraz gramy

Pracownie

Koordynator: Natalia Głowala
Koordynator: Hanna Kawecka
Koordynator: Łukasz Lewandowski
Koordynator: Jolanta Pawłowska
Koordynator: Jakub Stelągowski