na zdjęciu dziewczynka odbierająca Grand Prix w konkursie Słowo Tok

Zapraszamy do udziału w konkursie recytatorskim online adresowanym do uczniów szkół podstawowych z powiatu świeckiego. Prezentacje konkursowe należy przesłać do 30 kwietnia 2021 roku na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Tekst wybrany przez uczestnika musi być tekstem kultury (teksty literackie: wiersz lub proza). Wypowiedź artystyczna musi być zarejestrowana w formie audio-video (film), z jednego ujęcia kamery/telefonu, obejmując całą sylwetkę.

Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8. Czas trwania wypowiedzi artystycznej dla kl. 1-3 do 3 minut, dla kl. 4-6 do 5 minut, a w kategorii 7-8 do 7 minut!

Jurorzy dużą uwagę zwrócą na poszukiwania repertuarowe, interpretację tekstu, ogólny wyraz artystyczny. W każdej kategorii wiekowej przyznane zostaną nagrody i wyróżnienia. Jury może również przyznać 2 nagrody specjalne - finansowe, dla wykonawcy i nauczyciela /instruktora, za wkład merytoryczny w najciekawszą prezentację ucznia.

Warunkiem udziału w Konkursie jest wypełnienie Formularza zgłoszeniowego online (przesłanie jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Konkursu) oraz przesłanie nagrania audio-video w nieprzekraczalnym terminie do 30 kwietnia 2021 roku, na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W przypadku dużych plików w mailu, należy wysłać link do pobrania nagrania.

Obrady jury zaplanowane są w dniach 13-14 maja 2021 roku. Protokół z przyznania nagród zostanie zamieszczony 18 maja 2021 roku na stronie OKSiR w Świeciu: www.oksir.eu w zakładce: Edukacja - Konkursy.

Laureaci konkursu o terminie i miejscu wręczenia nagród poinformowani zostaną mailowo.

REGULAMIN KONKURSU

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

PROTOKÓŁ KONKURSU

Koordynator Konkursu - Hanna Górska 
Pracownia Muzyczna, Teatralna i Kultury Słowa - OKSiR w Świeciu
tel. 608457868 (pn.- pt., w godz. 8:00 -15:00)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.