Szaman. Spektakl reporterski

Zapraszamy 29 października do sali widowiskowej OKSiR na spektakl podejmujący wiele istotnych tematów, takich jak powrót do własnych korzeni, poszanowanie przodków i ich wpływ na nasze współczesne życie. Nie tylko poruszający i skłaniający do refleksji, ale również okraszony ironicznym dowcipem Aruna i prowokujący do uśmiechu. Bilety w cenie 25 zł dostępne od 5 października w kasie kina Wrzos w Świeciu i na Biletyna.pl.

KUP BILET

Po spektaklu istnieje możliwość zakupu książki Aruna Milcarza pt. „Dotyk szamana”, której fabuła pisana była równolegle ze scenariuszem spektaklu.

UWAGA w spektaklu używane są światła stroboskopowe.

--------------

Spektakl to oryginalne połączenie obrazujących buriackie obrzędy zdjęć filmowych, stand-upu i dramatu. Dopełnieniem całości jest gra na autentycznych syberyjskich instrumentach i śpiew. Inscenizacja ukazuje świat, w którym rytuały szamańskie przeplatają się z rytuałami dnia powszedniego.

Czełutaj – wioska położona niedaleko rosyjsko-mongolskiej granicy. Tutaj miał mieszkać Bair Rinczinow, uważany za jednego z najmocniejszych buriackich szamanów. Arunowi udało się zamieszkać w domu Baira i przez kilka miesięcy czynnie uczestniczyć w codziennym życiu rodziny Rinczinowów. Monika zaś, miała zostać w Czełutaju raptem kilka dni – bywa tam do dzisiaj i do dzisiaj jest jedyną białą kobietą, której udało się na poważnie wniknąć w subkulturę tamtejszych szamanów.

Opowieść o historii Moniki i Aruna oraz codziennym życiu szamana Baira stanowi ponadto sposobność do podjęcia tak ważkich tematów jak powrót do własnych korzeni, poszanowanie przodków i ich wpływ na nasze doczesne życie. Z jednej strony porusza i skłania do refleksji, z drugiej zaś, okraszona ironicznym dowcipem Aruna, prowokuje do uśmiechu. Jednakże co najważniejsze, ich wspólnie opowiedziana historia, bez reszty wciąga i od pierwszych chwil przenosi widza w bezkres zabajkalskich stepów.


Ona, aktorka i reporterka, pojechała na wschód, bo kiedyś, po cudem przeżytym wypadku, obiecała sobie, że zobaczy Bajkał, stepy i właśnie tam znajdzie odpowiedź na dręczące ją pytania.

On, pisarz i podróżnik, zapragnął dowiedzieć się jak tam, na wschodzie, rzeczy mają się naprawdę.

Kilka lat później po raz pierwszy natknęli się na siebie na ulicach Warszawy. Okazało się, że ich osobne życiowe historie połączył pewien, żyjący osiem tysięcy kilometrów stąd, mężczyzna.

Obsada i scenariusz: Monika Mariotti, Arun Milcarz

Reżyseria: Monika Mariotti
Wsparcie reżyserskie: Adam Sajnuk
Muzyka: Michał Lamża
Reżyseria światła: Artur Wytrykus
Scenografia: Maria Bartosiak
Kostiumy: Monika Skomra

Charakteryzacja: Marta Dąbrowska
Plakat: Honorata Karapuda


Zachęcamy do zakupu biletów dla Państwa pracowników na ten niezwykły spektakl, który odbędzie się 29 października o 19:00 w sali widowiskowej OKSiR w Świeciu (ul. Wojska Polskiego 139).

Cena biletu: 25 zł, w przypadku grup zorganizowanych (powyżej 20 osób) cena biletu 20 zł.
Miejsca są numerowane, ilość ograniczona.

Szczegółowych informacji udziela Hanna Górska – Pracownia Muzyki, Teatru i Kultury Słowa OKSiR: tel. 608 457 868, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

szaman-oferta-2

29.10.2021 19:00 - 20:30

sala widowiskowa OKSiR, Świecie

25 zł